У сесійному залі Львівської обласної ради відбулись громадські слухання на тему: «Про визнання злочинною діяльності комуністичного тоталітарного режиму (на основі Львівщини)». З доповідями виступили члени комісії облради із заборони комуністичної ідеології, громадські діячі. Очевидці і потерпілі дали відповідні свідчення, що фіксувались присутнім нотаріусом. Зокрема, доктор філософських наук, професор ЛНУ ім.І.Франка А.Карась висвітлив питання теорії і практики комунізму як основи державного терору і засобу українського геноциду. Голова правління ГО «Сумління» М.Вахула повідомив сенсаційні дані про діяльність т.зв. відділу 2Н, що діяв у складі органів НКВД і спеціально займався націоналістичним підпіллям. М.Вахула поіменно назвав учасників збройного знищення Головного Командира УПА Романа Шухевича (текст виступу див. www.duhvoli.com.ua, статті). Депутат обласної ради Р.Новоженець розкрив тему червоного терору і його форми. Він назвав комуністичні структури СРСР терористичними бандами, що відповідальні за знищення 20,5 млн. українців за 68 років комуно-московської окупації України і зажадав звернутись до Президента України з вимогою стягнути з Російської Федерації як спадкоємниці СРСР по 100 тис. доларів компенсації за кожного замордованого українця (разом 2 трлн. 50 млрд. дол. США).
Інші доповідачі говорили про вшанування українців, які постраждали у ХХ ст. під час окупаційних режимів на Львівщині, примусове виселення, реабілітацію. Особливо зворушливими були свідчення жертв тоталітарного режиму, що реально нагадали масові репресії проти українства.
Учасники громадських слухань ухвалили відповідне звернення до чергової сесії Львівської обласної ради і запропонували свій проект рішення, а саме: звернутись до Президента України, голови Верховної Ради з вимогою дати політично-правову оцінку діяльності Комуністичної партії України як правонаступниці компартії СРСР, визначити її відповідальність, зокрема, за антиукраїнську діяльність з подальшим законодавчим усуненням її з політичного поля України, а також заборонити в судовому порядку діяльність об’єднань громадян, що сповідують злочинну комуністичну ідеологію і розпочати разом з іншими державами світу підготовку до Міжнародного Суду над злочинами комуністичного режиму. А місцевим радам Львівщини доручено забезпечити демонтаж символіки комуністичного тоталітарного режиму, демонтувати комуністичні пам’ятники, що не містять людських захоронень, і здійснити перепоховання останків учасників Другої Світової війни з людних місць на кладовища, згідно з нормами християнської моралі.
Чи буде суд? Чи буде кара? Хочеться вірити, що все це серйозно, а не чергова мильна булька чи піар.