Далеко не з картинки, а з відчуття власної гідності і гонору, як це, наприклад, продемонструвала громадянка України Валентина Малєй. Як відомо, грецький консул Д. Міхалопулос у брутальній формі відмовив їй у видачі візи на підставі того, що вона, мовляв, підозріло часто їздить до Греції. Як повідомила В.Малєй, консул «стукнув моїм паспортом по столу, а відтак рукою… І раптом — я не повірила власним очам: консул витягнув шию, вирячив очі і почав до мене кривлятися, розтягнув губи й очі пальцями… Тоді він різко підскочив до скляної перегородки, до тієї, що розділяла нас, і кілька разів стукнув по ній рукою напроти моїх очей, спочатку кулаком, ніби бив мене в обличчя, а відтак долонею — немов намагався дати ляпаса.. Я була шокована і не могла вимовити ані слова… Почувши лайку й стукіт, до нас з іншої кімнати визирнув якийсь консульський клерк — схоже, це був охоронець, — він занепокоєно глянув на консула. Я забрала паспорт і залишила приміщення».

Українка, на відміну від багатьох інших наших співвітчизників, не змирилася з подібним приниженням і звернулася за роз’ясненнями до посла Греції в Україні, а також повідомила про цей брутальний факт пресу. Заступник міністра закордонних справ України Костянтин Елісеєв нещодавно повідомив, що конфлікт між грецьким посольством і громадянкою України вичерпано. «Посол прийняв нашу громадянку, і, як мене поінформували, доволі конструктивно конфліктну ситуацію було вичерпано», — сказав дипломат. В результаті стало відомо, що консул Греції в Україні Дімітріос Міхалопулос, якого звинувачували в хамській поведінці щодо осіб-претендентів грецької візи, впродовж місяця залишить нашу країну.
На жаль, подібні факти стосовно українців є далеко не поодинокими. Ліберальна демократія, яку практикують на нібито цивілізованому Заході, всіляко заохочує неадекватну поведінку своїх громадян, видаючи занадто велику розкутість людини за її індивідуальну своєрідність та самовираження. Ця система в останній час все більше і більше продукує цинічних хамів, які, однак, «самореалізуються» переважно, на людях другого і третього сорту, до яких вони відносять також і українців, як осіб із значно меншим рівнем матеріального достатку і добробуту. Чомусь так сталося, що ці «кадри» концентруються переважно в посольствах країн що розвиваються, а також на прикордонних переходах зони ЄС. Історія, безумовно, з часом поставить на місце цих новоявлених «арійців», які, як це практикували у свій час фашисти, організували для «обраних» окремі від усіх інших переходи на кордонах, але українцям не варто сидіти склавши руки і чекати на цей час, а діяти так, як це зробила Валентина Малєй.
«ДУХ ВОЛІ», зокрема, пропонує повідомляти про подібні факти негідного ставлення до українців через «КОНТАКТИ» на нашому сайті, а ми будемо ретельно вести реєстр цих хамів і робити усі можливі кроки, щоб рано чи пізно, але ці знущання над українцями їм «вилізли боком».