Ви помітили, як різко змінилася риторика представників Партії Регіонів? Вчорашні запеклі русифікатори раз-по-раз виголошують такі промови, що їх уже мало не до радикальних націоналістів зарахувати можна. Ось і вчора одна відома регіоналка у прямому телеефірі договорилася до того, що проголосила імовірний союз ПР та «Свободи»…

Такі метаморфози мали б, звичайно, викликати неабияку підозру у пересічного глядача. Принаймні тому, що новонавернені «патріоти» розмовляють російською мовою. Ну не буває таких українських націоналістів! Проте все, зрештою, пояснюється дуже просто: попереду вибори, а на тлі різких антиукраїнських заяв і дій Путіна відверто проросійська політика, вочевидь, відганятиме від ПР дедалі більше електорату. Принаймні, не може ж допустити влада, щоб симпатії мас активно переходили до націонал-патріотичного табору. І почалися загравання з народом.

На Львівщині цей процес виглядає дещо інакше. Вчора у селі Білогорща біля Львова місцеві політики разом з громадою відзначали пам’ять Романа Шухевича (була річниця загибелі головного командира УПА). Попри те, що між депутатами облради та головою ОДА Михайлом Костюком напередодні виникла гостра політична сварка, це не завадило представнику президентської вертикалі разом із опонентами покладати квіти і вшановувати пам’ять Шухевича.

До речі, на цьому ж заході був примутній увесь «цвіт» львівської Партії Регіонів. Вони, мовляв, також націоналісти…

Але ж стривайте, яким би щирим не був М.Костюк – він представник президента Януковича. Саме того Януковича, на початку правління якого Шухевич та Бандера були позбавлені звань Героїв України. Саме того, однопартійці якого бризкали піною з рота, розповідаючи, як вони ненавидять «гіліційських фашистів» і як оті самі «бєндєровци» «стріляти в спину їхнім батькам»!

Отож, маємо повернення до політики кумівських часів, коли якийсь депутат чи урядовець їхав на захід і говорив одне, а потім їхав на схід України – і розповідав прямо протилежне. Суцільна безідейність і безпринципність. Щоб втриматися при владі, вони говоритимуть лише те, що від них захочуть почути. Мета ж перебування при владі давно всім відома.