За два роки президентства Віктора Януковича (як відомо, 14 лютого 2010 року Центральна виборча комісія оголосила Віктора Януковича Президентом, — ред.) Україна стала країною надзвичайних ситуацій. Таку думку висловив заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко.

Політик констатував, що зазвичай головним показником діяльності того чи іншого державного політичного діяча є те, як ставляться до нього громадяни і те, якою стала країна за час його роботи. «Якщо говорити про суспільну оцінку діяльності президента, то варто нагадати, що у 2010 році за Віктора Януковича проголосувало практично 49% тих, хто взяв участь у виборах», — нагадав М.Томенко. «Натомість, якби президентські вибори відбулися сьогодні, то різні соціологічні компанії називають цифру підтримки Віктора Януковича як Президента від 12 до 17%», — додав політик. «Отож, майже 70% тих громадян, які підтримували діючого Президента у 2010 році сьогодні або розчарувалися у його діяльності, або не довіряють його діям», — підсумував М.Томенко, повідомили ZAXID.NET у прес-службі політика.

Микола Томенко наголосив, що, якщо брати всіх попередніх президентів, то це своєрідний рекорд недовіри. Однак ще сумнішим висновком дворічної діяльності президента Віктора Януковича на переконання віце-спікера є те, що «за два роки Україна перетворилася в так звану країну надзвичайного стану».

«Щоденно в силу різних обставин, як-то некомпетентність і непрофесійність влади, високий ступінь корупції на всіх рівнях, деморалізації суспільства тощо в Україні відбуваються надзвичайні події: гинуть люди на виробництві, відновився перерозподіл бізнесу, що інколи завершується вбивствами підприємців, стали нормою напади на журналістів, суттєво зросла статистика пограбувань та розбійних нападів тощо», — сказав Микола Томенко. «На фоні цього правоохоронні органи, які повністю втратили довіру населення, сконцентрували свої зусилля на боротьбі з політичною опозицією та журналістами, які, приміром, опублікували інформацію про пошкоджені бігборди Президента», — додав політик.

«Характеристикою надзвичайності, непрогнозованості і нестабільності України є фантастичний відтік капіталу та бізнесменів, які воліють працювати за кордоном, а не в нас», — наголосив Микола Томенко.

Віце-спікер також відмітив, що єдиний позитивний аргумент влади – ЄВРО розбивається об той факт, що лише 2 із 15 збірних іноземних команд погодилися під час Чемпіонату розмістити свої бази в Україні.