Загальновідомо, що до донбаському земляцтву в Україні відносяться: президент, прем’єр -міністр, два віце -прем’єра, глава парламенту, секретар Ради нацбезпеки, голова Нацбанку, генпрокурор і глави чотирьох найбільш значущих суден, включаючи Конституційний.

Майже в половині міністерств українського уряду більшість керівних посад належать вихідцям з Донецької та Луганської областей. Аналогічна ситуація спостерігається в Генпрокуратурі, СБУ, судах і на рівні обласної влади. Про це свідчить дослідження, проведене ZN.UA.

ZN.UA вивчило офіційні біографії майже трьохсот чоловік, в чиї функціональні обов’язки входять розробка, прийняття та реалізація рішень у всіх сферах. Вивчалися три критерії: де народився; де навчався і проходив важливі етапі в становленні кар’єри; де знаходиться центр життєвих інтересів — місце проживання, сплати податків, ведення бізнесу. Інформація була взята з відкритих та офіційних джерел.

Розглядалися ті сфери, де президент при вирішенні кадрових питань відіграє ключову роль: склад уряду; складу міністерств на рівні заступників; керівництво служб і нацкомісій; керівництво ГПУ, СБУ, п’яти українських судів і квартети обласної влади (губернатор , прокурор , податківець і міліціонер). Всього 287 чиновникі, що вершать державну політику, що наглядають за законністю та виносять остаточні судові вердикти.

Загальновідомо, що до донбаському земляцтву в Україні відносяться: президент, прем’єр -міністр, два віце-прем’єра, глава парламенту, секретар Ради нацбезпеки, голова Нацбанку, генпрокурор і глави чотирьох найбільш значущих суден, включаючи Конституційний .

Серед міністерств лідерство належить Міністерству енергетики та вугільної промисловості, керівництво якого на 75 % складається з вихідців з Донбасу, Міністерству молоді та спорту (75% ) і Міністерству соціальної політики (66,7 %). Керівництва «стратегічно важливих» МВС і Міндоходов складаються з «донецьких» відповідно на 50 % і 56,7 %.

У міністерствах концентрація донбаського земляцтва прямо відповідає близькості міністерства до силових важелів або великим фінансовим потокам. А порівняння «донбасизація» Гепрокуратури (40% керівного складу) та СБУ (25%) наочно ілюструє, наскільки широко розрослися повноваження першого органу і як нізведени можливості другого.

У квартетах обласної влади уродженці Донбасу не представлені лише в західних областях. Найбільше «донецьких» серед керівників місцевих управлінь Міндоходов (15 осіб) та обласних прокуратур (13) , також 12 «донецьких» очолюють облуправління МВС, 7 — керують областями.

Отримані дані послужили яскравою ілюстрацією того, які важелі та інструменти президент вважає в управлінні державою ключовими. Наприклад , Верховний суд, що має зараз статус «англійської королеви», не має в лавах свого керівництва жодного представника Донеччини. Інша справа Конституційний суд , де таких земляків вісім із вісімнадцяти, або Вищий госпсуд, де з «донецьких степів» походить глава, один з трьох його заступників та керівник апарату .