У команді колишнього президента Ющенка збентежені: з офіційного сайту Президента України зникли банери на тему Голодомору. Вочевидь, неприємну для Москви та самого Януковича тему постараються надалі здебільшого замовчувати. Принаймні, поки що на офіційному рівні.

Заступник керівника адміністрації президента Ганна Герман пояснила таку метаморфозу просто. Мовляв, нинішня влада буде годувати людей сьогодні, а не згадувати про голод у 33-му. Ніби пам’ять про трагедію якось має бути пов’язана із сучасною соціально-економічною ситуацією. А може, четвертий президент бажає протиставити ці дві теми: забудьте про Голодомор або голодуйте зараз, чи що?

Справді, одним із перших указів Віктора Януковича був «Про невідкладні заходи з подолання бідності». За підписом Віктора Федоровича аж на двох сторінках розписано, що варто було би зробили, аби українці жили краще. Ось тільки ретельний аналіз тексту свідчить про те, що цей документ аж ніяк не прямої дії. Він лише встановлює принциповий порядок дій різних гілок влади, між якими, зрозуміло, немає жодної згоди. Тож, з одного боку, Янукович уже має змогу формально відзвітувати перед виборцями про виконання обіцянки подолати бідність, а з іншого, якщо з указу не буде жодної користі, зможе пояснили, що клята опозиція просто не хотіла його слухати.