Австрійські парламентарі скаржаться, що охоронці Дмитра Фірташа «ускладнювали їхнє життя». Про це повідомила депутат австрійського парламенту Ґабріеле Мозер в коментарі газеті «Die Zeit» за 22 вересня.

За її словами, раніше австрійська резиденція компанії Дмитра Фірташа Group DF знаходилась на вулиці Льовелштрассе у Відні. У цьому ж будинку розміщувалась і парламентська фракція «Зелених».

Таке співмешкання далеко не завжди було гармонійним. Пані Мозер зазначає, що в неї регулярно траплялись сутички із українськими водіями. Вони паркували машини посеред дороги, а тому там було важко проїхати навіть на велосипеді.

«Одного разу я заділа велосипедом бампер машини – вони (водії) зреагували досить агресивно. А ввечері шини мого велосипеда були спущені. Горили олігархів – майстри витонченої жорстокості», — розповіла вона.

Втім, більше року тому Дмитро Фірташ переїхав до іншої резиденції на віденській вулиці Швіндґассе.

Видання зазначає, що Дмитру Фірташу належать 45% «спірного газового трейдера» RosUkrEnergo, банк та хімічні заводи в Україні.

Згідно з австрійським торговим реєстром, його «Центрагаз Холдинг» має чистий прибуток майже в 300 мільйонів євро.

«Він бачить себе радником президента та вважається одним з головних прибічників самодержця. Янукович, як казав Фірташ, був благословенний Богом», — пише видання.