Архів жовтня, 2013

Львівський альпініст Мар’ян Нищук разом із колегами підкорив вершини Кавказу та ініціював надання їм імен лідерів ОУН та УПА Степана Бандери та Романа Шухевича.

Як повідомив Василь Павлюк, секретар міськради Львова, рада грузинського міста Казбегі направила львівській мерії підтвердження про те, що ці вершини будуть названі іменами лідерів українських націоналістів.

У міськраді Львова вручили подяку альпіністові Нищуку під оплески обранців. Сам альпініст повідомив, що наступного року разом із грузинськими альпіністами буде підкорять гору, яку назвуть ім’ям Іоанна Павла II.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що львівські альпіністи мають намір назвати гору на кордоні Грузії та Росії іменем Бандери.

Головною загрозою соціально-економічному розвитку України залишається корупція, йдеться у звіті американської торгово-промислової палати в Україні «Партнерство з метою підвищення конкурентоспроможності економіки України».

«Незважаючи на те, що уряд України робить певні важливі кроки для запобігання та протидії корупції, її рівень все ще залишається досить високим, а впровадження державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 років, затвердженої Кабінетом міністрів 28 листопада 2011, всі ще не принесло бажаних результатів», — зазначено в документі.

Американські аналітики не побачили істотних змін у банківській сфері України за останні два роки. «Банківський сектор залишається фрагментарним і потребує подальшої модернізації. Жорстка грошова політика НБУ і висока економічна невизначеність призвели до ослаблення позиції банків і зменшення довіри до неї споживачів . (…) У першому кварталі 2013 р. Україна продемонструвала ознаки відновлення за останні 5 років рецесії. Але для зміцнення банківського сектора і сприяння його розвитку необхідно прийняти ряд заходів» , — наголошується в звіті.

Експерти в той же час визнали , що агропромисловий комплекс країни продовжує розвиватися і в 2013-2014 маркетинговому році Україна має увійти до трійки країн-лідерів з експорту зернових.

Крім того, в США радять Україні сфокусуватися на диверсифікації джерел енергопостачання: «Залежність від імпортного природного газу, недостатня розвиненість відновлюваної енергетики та відсутності належної системи тепломереж та транспортування газу — ось головні завдання, з якими потрібно впоратися Україні для забезпечення енергетичної безпеки».

Система охорони здоров’я в Україні, на думку його авторів, вимагає поліпшення і одночасно відкриває широкі можливості для інвесторів: «Зараз велика диспропорція між кількістю лікарів у містах і в сільській місцевості, при цьому сільське населення залишається без належного рівня первинної медичної допомоги. Більше того, витрати на сферу охорони здоров’я на душу населення в Україні є досить низьким і повинні збільшуватися для забезпечення середньої тривалості життя і зниження показників смертності».

Також в документі зазначається, що сектор інформаційних та комунікаційних технологій йде попереду таких ключових секторів , як машинобудування , металургія , нафтохімічна галузь, сільське господарство і демонструє щорічне зростання на рівні 20-30% , незважаючи на кризу світової економіки.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за даними дослідження TNS в Україні, кожен п’ятий українець за останній рік давав хабар.

До дня Покрови та Дня Українського козацтва активісти руху «Українська Патріотична Альтернатива» написали листа Президенту Росії Володимиру Путіну на Софіївській площі в Києві біля пам’ятника Богдану Хмельницькому, передає кореспондент УНН.

На площі в Києві зібралося кілька десятків людей під синьо-жовтими та червоно-чорними прапорами. Лист написаний у відповідь на намагання Володимира Путіна затягти українців у Митний союз і багато в чому нагадує славнозвісний «Лист козаків турецькому султану». «Українські козаки – кремлівському хану – хаму, пахану, шайтану. Як наші прабатьки до султана, так і ми – козаки, та весь люд Руси-України до тебе, за всі твої вимоги до нас, відказуємо: ти – шакал кремлівський, а твій «мір» сатанинський. Який ти старший брат? Мерянський нащадок, продовжувач Орди. Не матимеш ти нас у Мутному ярмі, твоїх погроз не боїмося. Ти – Чечні людожер, Грузії чавитель, пірат Азова, білої Руси фурункул, світовий енергодушитель, ядерний дикун. Хай би взяв тебе чорт, застроми собі трубу і свій газ… Поцілуй же ось куди нас! Ось так тобі відповіли українці, плюгавче! р.Б. 2013 м.Х.д.14″, — написали активісти.

Лист підписало кілька десятків людей, активісти планують передати його до посольства Російської Федерації.

У лавах Української Республіканської партії зараз налічується понад 11,5 тис. членів, що проживають на території різних регіонів країни. Як відомо, УРП – перша офіційно зареєстрована за часів Незалежності політична партія. Однак, через низку об’єктивних і суб’єктивних причин в останні роки ця політична сила почала втрачати свій вплив на процеси, що відбуваються на наших теренах. Які подальші перспективи у розвитку партії? Як впливатиме вона на розвиток подій під час наступних президентських, парламентських та місцевих виборів. На ці та інші запитання відповів новий голова УРП Сергій Джердж під час свого перебування у Львові. Разом з ним перед журналістами виступили заступник голови УРП Ростислав Новоженець та голова Львівської крайової організації УРП Володимир Будулич.

Сергій Джердж:

— Для початку дозвольте представитися. Я — Сергій Джердж, киянин, мені 50 років, в мене батько родом з Галичини, а мати народилась на Кубані. Там також живуть українці. Я закінчив в Україні два вузи -магістр державного управління, кандидат політичних наук, доцент і на сьогодні також очолюю всеукраїнську громадську організацію «Громадська ліга Україна-НАТО».

У квітні цього року мене обрали головою Української Республіканської партії. Закінчився певний період в розвитку, становленні нашої партії. В цей час саме наш лідер і беззмінний прапор УРП Левко Лук’яненко подав у відставку, і він закликав до реформ і змін партійні осередки, що, власне, і відбулося. Всі члени партії йому вдячні, тому що це мудра і поважна людина, яка не тільки 27 років перебувала у радянських концтаборах, але й у наш час продовжує робити мужні вчинки. Такі, як свого часу зробили Гузар або Бенедикт XVI, коли залишили свої посади з тим, щоб всі структури, які вони очолюють, розвивались далі.

Левко Лук’яненко залишається членом партії і є для нас найбільшим моральним авторитетом. Ми ж завершили юридичний період становлення. У нас партія структурована практично у всіх регіонах України. Існують крайові організації. Вони різні за чисельністю, за впливом на місцеву ситуацію, але реально це живі структури, які ми зараз оновлюємо і переформатовуємо з тим, щоб це була така життєздатна, боєздатна, як би сказали військові, організація, що виконувала б ту роль в суспільстві, яку і повинна виконувати політична партія такого національно-демократичного та націоналістичного спрямування.

Читати запис повністю »

Охорона президента Віктора Януковича заборонила журналістам фотографувати його вертоліт під час візиту на Львівщину. Як повідомляє ZAXID.NET, після завершення військових навчань на Яворівському полігоні деякі представники ЗМІ вирішили сфотографувати вертоліт. Януковича на той час всередині не було.

До журналістів підійшли представники охорони президента і без жодних пояснень попросили стерти зроблені фото, повідомляє видання.

«До конфліктів не дійшло, деякі журналісти стерли зображення», — сказано в матеріалі.

«Українська правда» має фото гелікоптера «AUGUSTA 139», бортовий номер UR-CRB, яким користується президент.

Як відомо, оренда гвинтокрила Януковича обходиться державному бюджету, як мінімум, в 7,5 мільйонів гривень.