В результаті чергової раптової та незрозумілої ротації, керівником Львівської облдержадміністрації став одіозний генерал-майор міліції Олег Сало.

Символічним є те, що таке призначення відбулось майже в річницю Помаранчевої революції. Саме в ці дні дев’ять років тому «відзначився» п. Сало — тодішній керівник МВС у Львівській області. Це саме під його керівництвом були влаштовані підпали львівської газети «Поступ» та кабелі місцевої телекомпанії, яка відповідала за трансляцію «5 каналу» у Західній Україні.

Численні утиски активістів опозиційних партій та організацій, репресії та тиск на підприємців за допомогою силових структур – ось той стиль управління, який Олег Сало продемонстрував в 2003 – 2004 роках. Підкидання гранат в офіси опозиційних сил та фальсифікації результатів президентських виборів — далеко не найяскравіший зразок роботи «орлів» п. Сала.

Ще у 2005 році депутати Львівської обласної ради гідно оцінили «заслуги» Сала, давши дозвіл на його арешт. Очевидно, порятунок від тюрми екс-міліціянт побачив в депутатському мандаті, який намагався отримати у списку антиукраїнської партії ПСПУ під керівництвом Наталії Вітренко, та переховуванні на території Російської Федерації.

Вочевидь, не економічними розрахунками керувався Янукович, коли призначав Сала. Напередодні президентських виборів чиновник із «специфічним» досвідом покликаний провести зачистку непокірної області.

Тож таке призначення варто сприймати як відверте небажання Президента Януковича і надалі рахуватись з думкою галичан.

Влада намарно розраховує, що Львівщина мовчки стерпить таку одіозну фігуру, як Олег Сало. Ми не маємо права погодитись, щоб виконавчу владу на Львівщині представляв чиновник, який запам’ятався лише репресіями.

Адже, ані досвідом роботи на господарських посадах, ані видатними організаторськими чи економічними здібностями новопризначений очільник ЛОДА похвалитись не може. Для області, яка знаходиться у стані перманентної економічної кризи, зокрема, через часті та невдалі призначення президентом України керівництва Львівської облдержадміністрації, лише погіршує ситуацію у прикордонній з Європейським Союзом області.

Ми, представники національно-демократичних сил Львівщини, заявляємо про неприпустимість перебування на посаді голови ЛОДА такої одіозної фігури, як Олег Сало. Ми закликаємо громадськість, політиків Львівської області докласти усіх зусиль для того, аби не допустити, щоб виконавчу гілку влади на Львівщині представляв скандальний екс-міліціонер Сало.

Відтак, звертаємось до Президента України з вимогою скасувати рішення про призначення Олега Сала на посаду голови Львівської облдержадміністрації. Львівщина потребує господарників та економістів, а не одіозних силовиків кучмівсько-медведчуківського режиму.

Звертаємось до народних депутатів України від Львівщини та лідерів парламентської опозиції з вимогою докласти усіх зусиль для того, аби не допустити подальшого перебування Олега Сала на посаді голови Львівської облдержадміністрації.

Закликаємо депутатів Львівської обласної ради на найближчій сесії розглянути питання про висловлення недовіри голові Львівської облдержадміністрації.

Не допустимо Олега Сала керувати Львівщиною!

Заяву підписали представники Львівської крайової організації Української республіканської партії та інших національно-патріотичних сил.

Документ відкритий для підписання.