Чи хочуть українці мати собі за президента пенсіонера? Ставлячи перед собою таке запитання, представники Української Республіканської партії вивісили у центрі Львова на так званій політичній клумбі символічний відривний календар, що відраховує дні до 60-ї річниці Віктора Януковича та провели із цієї нагоди акцію протесту. На львівській «клумбі» народу завжди густенько, але здивувати тут когось черговим шоу доволі складно – до різноманітних акцій, імпровізованих мітингів тощо давно звикли. Тим не менш, коли голова секретаріату крайової організації УРП Роман Семчишин починає з мегафону запрошувати людей на урочисте відкриття календаря, присвяченого самому Януковичу, народ таки починає гуртуватися. УРП щось випустило на честь Януковича? Що за дивина – це ж непримиримі опоненти…

«Ми урочисто відкриваємо відривний перекидний календар для Віктора Януковича. Ми наголошуємо, що сьогодні у нас на календарі 9 червня, рівно за 30 днів Віктору Федоровичу Януковичу виповнюється 60 років. Згідно з законом «Про пенсійне забезпечення» вік виходу на пенсію для чоловіків складає 60 років, згідно з законом «Про державну службу» вік виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців складає 60 років. Ми наголошуємо на тому, що Президент України, як державний службовець найвищого рангу, також підпадає під ці закони», — починає промову заступник голови УРП, депутат Львівської облради Ростислав Новоженець. Він прилюдно гортає сторінки календаря до останньої, на якій написано: «З днем народження, Вікторе Федоровичу! Час на пенсію!».
Чому календар назвали вікторіанським, Р.Новоженець пояснив доволі просто. Тому, мовляв, що Федоровича звуть Віктором. І деякі спільні риси із вікторіанської епохи в його політиці усе ж присутні. По-друге, саме вікторіанська епоха у Великій Британії зробила цю країну справжньою імперією. Щоправда, Янукович, судячи із його дій, дбає про те, щоб відновити імперію, та ще й не в Україні, а в сусідній державі. Тому, на думку львівських депутатів, варто звернути особливу увагу на набуття цією людиною пенсійного віку та спровадити її на відпочинок. Причому, говорячи про це, місцеві обранці вже слів не добирали.

«Неодноразово Віктор Янукович наголошував на тому, що наведе в країні порядок, тож президентові, як гаранту дотримання Конституції та чинного законодавства, передусім потрібно починати з себе. Отже за 30 днів, 9 липня, після привітання у вигляді яєць, чортополоху та інших речей, Янукович повинен піти на заслужений чи незаслужений відпочинок», — зазначив Ростислав Новоженець.
В свою чергу голова Львівської крайової організації УРП, депутат Львівської обласної ради Михайло Барбара зазначив, що Віктор Янукович може і оминути пенсію. «Президент, звичайно, може сказати, що в нього виборна посада, і на неї не розповсюджуються межі пенсійного віку. Або може здійснити свої задуми, та все ж таки продовжити трудовий вік чоловікам до 65 років. Оскільки він не спішить на пенсію, тому цей календар буде йому як нагадування», — додав він.

Календар, за задумом організаторів акції, стоятиме у Львові на проспекті Свободи до 9 липня, тобто, до самих уродин Президента, та нагадуватиме людям про його «новий статус». Охоронятимуть календар цілодобово, а вночі залишатимуть лише першу сторінку від нього. «Ми вирішили в нічний час залишати лише першу сторінку календаря, щоб люди все таки знали, скільки ще до дня народження гаранта держави, але щоб львівські прихильники Партії Регіонів не знищили календар», — пояснив Ростислав Новоженець.
Цікавим виявився ще один момент. Під час відкриття календаря було помічено черговий недобрий знак, яких останнім часом президент пережив чимало (то вінок на голову з вітром залетить, то блискавка у купол Верховної Ради вдарить…). Під стендом, на який мали вивішувати календар, організатори знайшли розламану підкову, що, за їхніми ж словами, є символом суму. Залізяку залишили біля календаря.