Сергій Арбузов, який з грудня 2010 р. обіймав крісло глави Нацбанку, перейшов на роботу в Кабмін. Хто займе його місце в НБУ?

Список потенційних кандидатів на посаду голови Нацбанку мінявся вже кілька разів. Але в кожній редакції залишається прізвище Сергія Льовочкіна. «З великою часткою ймовірності це буде Льовочкін», — говорить член ради НБУ, що побажав залишитися неназваним. Льовочкін з лютого 2010 р. очолює Адміністрацію президента. До банківської діяльності він ніколи не був близький, хоча закінчив Київський національний економічний університет, а в 2006 р. став доктором економічних наук.

Крім Льовочкіна, в списку фігурує Ігор Соркін, у якого також вельми високі шанси зробити скачок у кар’єрі. Він з літа 2010 р. займає крісло заступника голови Нацбанку і є протеже Сергія Арбузова. Банкіри знайомі ще з Донецька, де Соркін очолював відділ банківського нагляду територіального управління Нацбанку в Донецькій області.

Ще один кандидат — Микола Удовиченко, нинішній голова правління Укрексімбанку. У нього дуже хороші стосунки з переобраним міністром фінансів Юрієм Колобовим. Той у 2010 р. працював в Укрексімбанку його першим заступником. Колобов залишив без коментарів питання, з ким йому було б комфортніше працювати — з Льовочкіним або з Удовиченко. Відомо, що Мінфін і НБУ останнім часом дуже тісно співпрацювали, чого не було при уряді Тимошенко.

Якщо Удовиченко все ж не очолить Нацбанк, він може обійняти посаду заступника глави НБУ. На таке ж крісло претендує Сергій Мамедов, голова правління Укргазбанку.

З кандидатурою глави НБУ президент може визначитися вже до кінця сьогоднішнього дня.