Ігоря Гузя підозрюють у правопорушеннях за статтями ч. 2 ст. 296 КК (винесення портретів Януковича з приміщення Волинської обласної ради), ст.295 КК (заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку), ст.341 КК (захоплення державних або громадських будівель чи споруд), згідно з якими йому загрожує до 11-ти років ув’язнення.

Слідчий та прокурор вимагають застосувати запобіжний захід активісту у вигляді домашнього арешту на два місяці, заборонивши цілодобово залишати місце проживання, з застосуванням електронного браслету.

Ігор Гузь вважає, що всі звинувачення абсолютно надумані і є нічим іншим, як політичними репресіями режиму Януковича проти опозиційних активістів.

«Ви запитаєте, а як же підписаний вчора Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань»? В принципі він вже опублікований та вступив у дію, але як буде застосований, ніхто поки не знає. Можливе вибіркове та неповне застосування, тому наша група юристів готується до адекватного захисту в існуючих умовах», — зауважує він.

Зокрема координатор луцького Євромайдану Ігор Гузь запрошує небайдужих лучан та волинян підтримати його під час проведення судового засідання. «Ваша писутність є дуже важлива! Система повинна бачити, що за кожним незаконно переслідуваним активістом опозиції вийдуть сотні і тисячі небайдужих громадян!», — закликає Гузь.

Юлія Грищук

PS.

Після того, як інформаційний простір України сколихнула хвиля обурення з приводу застосування електронного браслету щодо координатора луцького Євромайдану Майї Москвич за перевернутий портрет Януковича, влада дала задній хід.

Так 23 грудня рішенням суду було скасовано додатковий обов’язок запобіжного заходу для активістки луцького Євромайдану Майї Москвич – носіння електронного засобу контролю (браслету).

«Відверто кажучи, носити цей ЕЗК було не тільки фізично, а й психологічно дуже важко», — говорить Майя Москвич. І у мене як в громадського діяча не виходить з голови питання – для чого це все було? Ситуація настільки абсурдна, що обов’язково має бути колись внесена до архіву політичних репресій Януковича в незалежній України! Електронний браслет за пошкодження портрету Януковича — випадок, яким завжди можна буде потурати безглузді дії влади! І це треба буде робити при кожній нагоді!», — прокоментувала судове рішення Майя Москвич.