Держдума РФ 13 березня має намір ратифікувати угоду про культурні центри, яку було підписано між Росією і Україною ще 14 років тому. Створювати такі центри для російської гуманітарної експансії почнуть зі Львова.

Парламентський комітет у справах СНД і зв’язків зі співвітчизниками рекомендував Держдумі Російської Федерації ратифікувати угоду про інформаційно-культурні центри, яку було укладено між Росією і Україною ще 14 років тому.

«Ми запропонували палаті розглянути це питання на своєму найближчому засіданні 13 березня», — повідомив глава профільного комітету Держдуми Леонід Слуцький. Він нагадав, що дана угода була підписана сторонами ще у 1998 році. Українська сторона ратифікувала її наступного року. «Тепер це, перш за все, наш давній борг перед Україною», — зазначив парламентарій.

За його словами ратифікація дасть новий поштовх для «взаємного культурного проникнення, в тому числі створить додаткові можливості для „російської гуманітарної експансії“. Він додав, що угода закладає основи для створення нових культурних установ, яких в даний час діє всього дві — у Москві та Києві», — сказав Слуцький.

«В Україні поширення таких культурних центрів потрібно починати зі Львова, де переважають націоналістичні настрої. Саме в цьому місті російські культурні центри будуть надзвичайно важливі», — вважає він.

За його словами, серед завдань інформаційно-культурних центрів буде влаштування виставок художніх творів, виробів народної творчості, створення громадських рад та клубів за різними напрямками. Культурні центри також займуться методичною допомогою науковцям і викладачам мови та літератури народів своїх країн, що працюють у місцевих наукових і навчальних установах.