Stratfor назвали шість варіантів війни Росії проти УкраїниУ Росії є шість варіантів посилення агресії і масштабної військової атаки проти України. У той же час невідомо, чи піде РФ хоч на один з них. Про це йдеться у звіті американської приватної розвідувально-аналітичної компанії Stratfor.

Аналітики назвали три основні сценарії, загрозливі України. Перший варіант російського вторгнення, за даними американських розвідників, — спроба прокласти сухопутний коридор до Криму. «У такому випадку ми припускаємо, що розробники плану наступу зроблять фронт достатньо широким для того, щоб забезпечити Крим водопостачанням з Дніпра. Виходить, що рубіж оборони буде проходити по річці. Це дозволить встановити сухопутний міст з півостровом, а також виключити подальшу ізоляцію Криму», — підкреслюють в Stratfor. Для виконання такого завдання РФ, за даними експертів, знадобиться від 24 до 36 тис. військовослужбовців і від 6 до 14 днів. «Щоб утримувати оборону над захопленими територіями, враховуючи можливість допомоги Києву з боку НАТО, РФ доведеться вислати туди від 40 до 55 тис. військовослужбовців», — додають автори документа.

Другий сценарій полягає в захопленні всієї південної частини України. Це дозволить РФ не тільки пробити коридор до Криму, а й встановити сполучення з Придністров’ям. Україна опиниться відрізаною від Чорного моря, а Росія захистить свої інтереси в регіоні на роки вперед, йдеться у звіті. Для реалізації даного сценарію Кремлю знадобиться від 23 до 28 днів і від 80 до 112 тис. військових, а для контролю захопленої території — до 120 тис. солдатів. При цьому у агресора можуть виникнути складнощі з перетином Дніпра.

Третій сценарій, за версією Stratfor, це захоплення східної частини країни по лінії Дніпра. Річка при цьому буде використовуватися як оборонний рубіж: «Дніпро — дуже широка річка у більшості місць. Уздовж її русла небагато місць для переправи, а значить, ці точки можна контролювати. Це найбільш розумний варіант для Росії, якщо вона хоче піти в наступ і підготувати хороший оборонний рубіж».

У той же час, для реалізації такого сценарію РФ знадобилося б дуже багато сил — від 91 до 135 тис. військовослужбовців для атаки і від 28 до 260 тис. осіб для утримання контролю над територією. «З урахуванням того, що в сухопутних військах РФ служить близько 280 тис. військових, подібна операція зажадає залучення значної частини російської армії, а в разі запеклого опору місцевого населення — навіть залучення всього складу сухопутних військ може не вистачити», — зауважують автори документа, звертаючи увагу на те, що для реалізації такого сценарію РФ знадобилося б 11-14 днів.

Також фахівці Stratfor назвали ще три менше вірогідних сценарії атаки Росії проти України.

Перший з них передбачає захоплення тільки південної частини Східної України, що зробить окуповані території уразливими до нападу з флангу.

Другий — розширення територій так званих «ЛНР» і «ДНР» до адміністративних кордонів Луганської та Донецької областей.

Третій, найменш ймовірний за версією американських аналітиків, сценарій полягає у проведенні невеликих нападів уздовж всього українсько-російського кордону, щоб розосередити українські збройні сили і знизити їхню концентрацію біля лінії зіткнення з сепаратистами.

У той же час, за даними американських розвідників, невідомо, чи піде РФ на який-небудь з цих сценаріїв захоплення України, адже успіх їй не гарантований, і є серйозні ризики, пов’язані із втручанням Заходу в ситуацію.

«Як би там не було, — підкреслюють в Stratfor, — кожен із сценаріїв є здійсненним. Але всі вони мають недоліки».

Відзначимо також, що раніше в Stratfor назвали малоймовірною повномасштабну війну Росії проти України.