На цей раз — лише у назві міста свого імені. Портретів тирана наразі не видно. Але схоже — це справа часу.

Днями у велелюдному місці, в самому центрі П’ємонту, поблизу Галицького базару, в скверику навпроти Апеляційного суду Львівської області та Військової прокуратури Львівського гарнізону — за якихось пару сотень кроків від Львівської обласної держадміністрації (!) з’явився великий рекламний плакат (сіті-лайт) під назвою “Сталінград” (див. фото). З текстової частини реклами мешканці та гості міста дізнаються, що “у лютому 2013 року весь світ відзначає 70-річчя закінчення розгрому нацистів під Сталінградом 02.02.1943 року”. Авторство плакату належить Антифашистському комітету України.

Не віриться, що вже аж так увесь світ відзначає ювілей Сталінградської битви. От “рускій мір” – згоден. Новітня московська імперія СРСР майже півстоліття успішно експлуатувала міф про перемогу у ІІ Світовій війні аби тримати у покорі інші народи. Намагається іти цим шляхом і спадкоємиця Радянського Союзу сучасна Російська Федерація, що прагне відродитися у колишніх імперських межах. В обозі російських імпер-шовіністів на теренах колишніх радянських республік сьогодні активно діють з диверсійною метою лівацькі та комуністичні організації, усілякі там фронти, комітети тощо. До речі, а з ким бореться згаданий т.зв. Антифашистський комітет України? Де ви бачили на території України фашистів? Адже, школяреві відомо, що фашисти у час війни діяли лише на території Італії і жодного стосунку до України не мали. Проте, сучасна московська пропаганда фашистами, як правило, називає усіх свідомих людей різних національностей і, передусім, українців, які хочуть остаточно вирватися з московських обіймів і будувати самостійні держави.

Окрім того, що нам, українцям, до відзначення історичної події в сусідній відверто ворожій державі. Тим паче, що перемога СРСР у війні в 1945 році не принесла нам омріяної свободи. Німецький окупант змінився окупантом московським, ще жорстокішим. Знаємо ж, що за 70 років панування радянської влади і, особливо, під керівництвом Сталіна було винищено свідомо десятки мільйонів українців. Добре пам’ятаємо фатальну фразу наркома оборони СРСР К.Жукова: “Всє хахли – прєдатєлі. Чєм больше іх в Днєпрє потопім, тєм мєньше прідьотся в Сібірь ссилать!” Або ж наказ 1944 року того ж Жукова і Берії про виселення з України всіх українців. То що ми маємо відзначати?

Цікаво, що по Львову з’явилися десятки таких рекламних щитів, прославляючих Сталінград. На них, проте, не вказано жодних вихідних даних і, схоже, що друкувались і встановлювались вони як соціальна реклама, тобто за кошти місцевого бюджету.

Куди ж дивиться міський голова А.Садовий і правляча в місті партія ВО ”Свобода”?

Заступник голови Української Республіканської партії

Ростислав Новоженець