До Замоскворецького суду Москви поданий позов протии патріарха Московського і всієї Русі Кирила про незаконне збагачення.

Позивачем виступає сусід предстоятеля РПЦ у «Домі на набережній», екс-міністр охорони здоров’я, нині священик Юрій Шевченко.

Відповідачами вказані патріарх, який є власником квартири в цьому будинку, і Лідія Леонова, яку раніше він називав своєю троюрідною сестрою.

Мета позову — повернути постраждалу меблі в квартирі патріарха, -заявив «Фонтанке.ру» син позивача Юрій Шевченко, який діє в інтересах батька.

Він нагадав, що раніше за позовом Леонової їй були виплачені майже 20 млн руб. компенсації за шкоду, яка її квартирі і обстановці завдав ремонт в квартирі екс-міністра.

Шевченко-молодший вважає, що тепер його батько має повне право розпоряджатися меблями з квартири патріарха, які нібито довелося викинути і замінити на нові. Леонова надала до суду документи, що заміна меблів обійшлася їй у 2,6 млн руб. Шевченко вимагає віддати йому «ці стільці», щоб їх можна було, наприклад, продати на аукціоні.

Ремонт у квартирі Шевченка проводився в 2010 р., там, за даними ЗМІ, зносили несучі перегородки, вентиляційні канали і міняли підлогове покриття. У квартирі Леонової поверхом нижче виявилася пошкодженою стеля і все засипало пилом.

Експертиза інституту загальної та неорганічної хімії Н. С.Курнакова РАН прийшла до висновку, що в пилу містяться небезпечні для здоров’я речовини, а також наночастинки, які при тривалому контакті з людиною можуть викликати захворювання, у тому числі онкологічні.

Позовна сума у 19707000 руб. містила витрати на проведення експертиз, юридичну допомогу і держмито, а також витрати на ремонт.

Ремонт позивачці обійшовся в суму понад 7 млн руб., Чищеня майна разом з перевезенням, а також заміна зіпсованих меблів і килимів — у 2,6 млн руб. Оренда іншої квартири на час ремонту — близько 2 млн руб., Очищення цінних книг з бібліотеки — понад 6,3 млн руб.

Суд визнав право Леонової на компенсацію. Задля забезпечення виконання рішення суду Леонова домоглася арешту рахунків Шевченка, його квартири і заборони його виїзду за кордон. 13 квітня Замоскворецький суд був повідомлений, що компенсацію Шевченко виплатив. Син колишнього міністра пояснив, що йому для цього довелося продати свою квартиру в Петербурзі та взяти 4 млн руб. в борг. Ці дії він назвав вимушеними, оскільки його батько погано себе почуває і сім’ї можуть знадобитися гроші для його лікування.

Замоскворецький суд прийме рішення про можливість розгляду позову проти патріарха у найближчі дні, зазначив Шевченко-молодший. Також на цьому тижні має вирішитися питання про розгляд скарги на перше судове рішення Верховним судом.