На сторінках популярного Інтернет-видання «Политикантроп» з’явилася інформація про те, що нібито голова СБУ Олександр Якименко запросив з Росії «фахівців з розгону мирних демонстрацій», оскільки своїми силами з Маданом впоратися вже не може.

За коментарями з цього приводу ми звернулися до одного з львівських експертів, котрий, однак, виявив бажання відповісти за наше запитання лише анонімно. Причина – саме у Львові в останні дні забагато активістів побували у прокуратурі на допитах з приводу так званого розпалювання міжнаціональної ворожнечі, а йому якось не хочеться потрапити під цей молох.

Отож експерт сказав:

— Загалом, у наші дні кожну подібну інформацію потрібно сприймати з певною долею скепсису, адже йде інформаційна війна, а пропагандисти ніколи не переймаються достовірністю фактів. Однак, звернемо увагу на те, що нікому навіть у голову не прийшло б набрехати, що у Борисполі збирається висадитися десант Бундесверу чи Войська польського. Бо це – повна нісенітниця. Натомість стосунки з Росією створюють саме такі умови.

Подивіться, хто зараз знаходиться на вершинах влади: є відверті українофоби й водночас русофіли або люди, що напряму пов’язані з Росією, або етнічні росіяни, або взагалі громадяни РФ у недалекому минулому. Причому, і там вони встигли зробити кар’яру на державній чи військовій службі. Отож, якщо земля почне горіти під ногами, а під час будь-якої революції таке трапляється, до кого вони звернуться по допомогу?

Нагадаємо, що сьогодні «Политикантроп» розповсюдив таку інформацію:

«Щойно від співробітників СБУ надійшла достовірна інформація — оскільки нашим правоохоронцям ніяк вдається впоратися з євромайданом, голова СБУ Олександр Якименко запросив фахівців із розгону мирних демонстрацій із Росії.

Крім того, з ФСБ прибув ряд консультантів, котрі розробили сценарій розгону євромайдану із застосуванням новітніх технологій, зокрема аерозолів зі спеціальним газом. Аерозолі вручатимуться провокаторам, які під виглядом протестувальників пройдуть у приміщення КМДА, Будинок профспілок, палац “Жовтневий” та інші людні місця й розпилять газ безпосередньо перед штурмом.

Газ викликає запаморочення, загальну слабкість, паралізує здатність до опору.
Якщо таке буде зроблено, вся відповідальність за подальші наслідки ляже на СБУ. Звертаюся до керівництва СБУ з вимогою вжити всіх можливих заходів для недопущення подібного сценарію.»