8-го вересня відбудеться чергова сесія Львівської обласної ради. Останнім, 50-м за ліком порядку денного питанням виноситься на розгляд «Звернення до громадськості щодо порушення національних прав українців в Україні», автором якого є депутат Львівської облради, заступник голови Української Республіканської партії Ростислав Новоженець.

Як пояснив Р.Новоженець, порядок денний складався відповідно до надходження пропозицій від різних депутатів. Проте, він буде пропонувати, щоб це звернення розглянули в числі перших.

— На моє глибоке переконання, — говорить Р.Новоженець, — порушення прав українців в Україні – це найголовніша проблема нашої держави. Адже сьогодні титульна нація по суті безправна у власній країні. Про це потрібно не лише говорити, потрібно бити у всі дзвони. Українці повинні бути господарями на власній землі, бо іншої вони просто не мають. Натомість владу захопили нацменшини. А самі українці лише спостерігають за тим, що діється навколо. Ця тема – табу. Про це чомусь не прийнято говорити, а відтак, ви не почуєте про порушення прав українців на власній Батьківщині ні по радіо, ні на телебаченні. Я навмисне піднімаю питання та ставлю його гостро, щоб нарешті прорвати інформаційну блокаду. І вважаю, що кожен українець також повинен підтримати проект рішення.

Також, — продовжує Р.Новоженець,- у багатьох може виникнути запитання, чому звернення адресоване перш за все громадськості, а вже потім копія – до Ради Європи? Пріоритети розставлені саме так тому, що у недавній історії Європа не раз заплющувала очі на кричущі негаразди і навіть трагедії, які переживала українська нація. Тож ми маємо сподіватися, передусім, на самих себе. Права ніколи не даються, їх – завойовують!

Звернення до громадськості щодо порушення національних прав українців в Україні

Піврічний період перебування Віктора Януковича на посаді Президента України ознаменувався передусім відвертою промосковською політикою, повсюдним згортанням процесів українського відродження та грубим порушенням національних прав українців в Україні.
Усе це виявилося не лише у фактичній здачі командою Януковича національних інтересів чужинцям (зокрема, продовження на 25 років перебування в Україні окупаційного російського Чорноморського Флоту) та намірах передати Російській Федерації контроль над газотранспортною системою і всією енергетикою України. Але і в цинічному нехтуванні державного статусу української мови (у т.ч. дозвіл провадити судочинство російською мовою, наміри відмовитися від узаконеного дублювання фільмів українською мовою); запереченні чинного законодавства про Голодомор 1932 – 1933 років як геноциду українців; призначенні комуніста на посаду директора Інституту національної пам’яті; переписування історії на догоду Москві; зухвалі спроби підпорядкувати московському патріархату Українську Православну Церкву тощо.
Проте найбільшого удару завдано системі освіти – ліквідовано сектор сприяння навчанню рідною мовою; скасовано обов’язковість іспиту з державної мови для аспірантів та здобувачів ступеня кандидатів наук; відмінено державний статус екзамену з української мови у вищих навчальних закладах і витіснено державну мову із зовнішнього незалежного оцінювання; замість зарубіжної введено світову літературу, де три чверті складає російська література); з підручників історії вилучено згадку про українські визвольні змагання у XX столітті і Помаранчеву революцію 2004 року; звільнено ректора Донецького національного університету, патріота В. Шевченка (на черзі — ректор інституту культури М.Поплавський).
Однак найганебнішим явищем останнього часу стало витіснення українців за національністю з керівних посад, позбавлення корінного етносу реального впливу на події в державі . Адже українці за національністю складають 78% мешканців України. А у вищому законодавчому органі держави — Верховній Раді України кількість українців не перевищує 22%. Президент України В.Янукович , Прем’єр-міністр М.Азаров, заступники голови уряду, значна кількість міністрів, голів облдержадміністрацій не є українцями за походженням.
Такі дії правлячої Партії регіонів є поверненням до практики нищення всього українського, що мала місце за часів тоталітарної комуністичної системи, і свідчать про запровадження на державному рівні ідеології російського імпер-шовінізму, замішаного на лютій українофобії.
З метою недопущення міжнаціонального протистояння, відновлення історичної справедливості і забезпечення титульній нації належного представництва в органах державного управління та відновлення всіх національних прав українців, закликаємо громадськість рішуче протестувати проти антиукраїнської політики чинної влади всіма законними методами.
Окремо звертаємося до виборців – 31 жовтня ц.р. на виборах до органів місцевого самоврядування не дати жодного голосу ворожій до українства Партії регіонів та її сателітам (КПУ, Сильній Україні, Народній партії тощо) і пильно слідкувати на виборчих дільницях аби протистояти спробам влади фальсифікувати народне волевиявлення.

Прийнято на____ сесії
Львівської обласної ради
____ вересня 2010 року
V демократичного скликання

Проект рішення «Про звернення до громадськості щодо
порушення національних прав українців в Україні»

Відповідно до ч.2 ст.43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи звернення депутата обласної ради Р.Новоженця, Львівська обласна рада

ВИРІШИЛА:

1. Звернутися до громадськості щодо порушення національних прав українців в Україні (звернення додається) шляхом оприлюднення в ЗМІ.
2. Копію звернення скерувати Генеральному секретареві Ради Європи Турбйорну Ягланду.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на голову обласної ради М.Сеника.

Голова обласної ради Мирослав Сеник