Погляди Арсенія ЯценюкаКиїв, 25 травня. Сьогодні зарубіжні ЗМІ міркують про прийдешні зміни, пов’язаних з обранням нового президента Польщі, тлумачать про загибель командира бригади «Привид» Олексія Мозгового, з’ясовують, чому ЄС зробив з України та Грузії «буферну зону», і обговорюють наївні погляди Арсенія Яценюка.

Заклики Яценюка
Видання Financial Times сьогодні опублікувало інтерв’ю з прем’єром України Арсенієм Яценюком. Журналіст поставив Арсенію Петровичу ряд питань, на які беруть інтерв’ю відповів у своїй звичній манері: або дуже коротко і категорично (щоб не мучили додатковими питаннями), або дуже вже докладно. Так, протягом усього інтерв’ю Яценюк міркував про зухвалість, нахабства і нестримність російського уряду. Мабуть, прем’єр України отримав нову установку з-за океану і ретельно відпрацьовував ввірену йому завдання. Майже в кожному реченні Яценюка звучали фрази про те, що Росія обдурила України, Росія обдурила весь світ, тепер через неї Україна бояться допомагати. Після чого Яценюк сів на свого улюбленого коня: «Ми всі повинні об’єднатися, бути сильними, мужніми, безстрашними … і продовжувати допомагати Україні».

Однак, якщо про отримання нових сум Яценюк говорити любить і робить це регулярно і з задоволенням, то від питань про те, як Україна буде вилазити з боргової ями, його кидає в тремтіння. Тому кореспондентові видання і не вдалося вивудити з українського прем’єра більше, ніж вже і так давно відомо. Прем’єр повторив, що переговори з кредиторами проходять вкрай важко і що Україна готова розраховуватися з боргами, але на своїх умовах. А умови влади Києва, нагадаємо, полягають у частковому (а краще повному) списання боргів. Такі переговори можуть тривати ще дуже і дуже довго.