Неприпустимо, щоб людина, яку Європейський суд визнав порушником прав людини в Україні, одночасно звітувала щодо ситуації дотримання Європейської конвенції з прав людини у ПАРЄ.

Про це пише професор Нідерландського інституту з прав людини Університету Утрехта Антуан Безе на ECHR Blog – Блозі Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, повідомляє «Тиждень».

«У рішенні щодо справи Волкова Суд (Європейський суд з прав людини) зазначає, що С.К. (Сергій Ківалов) був і головою парламентського комітету з питань правосуддя, і членом Вищої ради юстиції, двох інститутів, які відіграли ключову роль у звільненні судді Волкова не у відповідності з Європейською конвенцією з прав людини», — зазначає фахівець.

«Суд згадує «вияви особистих уподобань» (пункт 117) з боку деяких членів Вищої ради юстиції, а також про те, що Ківалов «можливо, не діяв неупереджено» в ролі голови парламентського комітету (пункт 119)», — пише Безе.

«Крім того, Ківалов був одним з трьох членів цього комітету, які «подали заяву до Вищої ради юстиції з проханням почати розслідування щодо можливих порушень з боку заявника» і таким чином почав розкручувати справу», — додає правозахисник.

За його словами, «ПАРЄ обговорить його доповідь на наступному тижні відповідно до порядку денного», тобто 22 січня.

«Незалежно від якості звіту, який, швидше за все, буде таким же, як і попередні, ПАРЄ, можливо, захоче з цього приводу провести обговорення неоднозначних повноважень доповідача», — припускає Безе.

«Врешті, досить цікаво щонайменше те, що одну з осіб, які, на думку Європейського суду, є джерелом порушення прав людини, просять розглянути проблеми з правами людини та застосування Європейської конвенції з прав людини в ПАРЄ – одній з інституцій Ради Європи», — пише правозахисник.