13-го грудня ц.р. Львівський окружний адміністративний суд скасував рішення Львівської обласної ради від 8-го вересня 2010-го року про висловлення недовіри голові Львівської облдержадміністрації Василю Горбалю. Суд вирішив, що облрада перевищила свої повноваження, бо голосуванню за прийняття такого документу мав буцімто передувати звіт голови ОДА, якого насправді не було.

Цю ситуацію коментує депутат Львівської облради 5-го демократичного скликання Ростислав Новоженець:

«У нас прийнято напередодні свята Андрія робити збитки, — розповідає Р.Новоженець. – От і позбиткувався в цей день суд над українським законодавством. Бо згідно статті 78 Конституції України народний депутат , яким є В.Горбаль, не може мати іншого представницького мандата або бути на державній службі. Стаття 9 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» передбачає припинення повноважень голови місцевої держадміністрації Президентом України у декількох випадках. Серед них:

— п. 1. Порушення Конституції України;

— п. 6. Несумісність посад;

— п. 8. Висловлення недовіри місцевою радою не менш, ніж двома третинами депутатів.

Також Президент України може припинити повноваження голови місцевої держадміністрації, коли за таку недовіру проголосували більше половини депутатів. Стаття 118 Конституції України у цьому випадку передбачає обов’язкове надання відповіді з боку Президента.

Те, що відбулося, спонукає до декількох висновків:

По-перше, суд керується не чинним законодавством, а вказівками з Адміністрації Президента.

По-друге, Президент потурає порушенням Конституції та інших законів України.

По-третє, Прокуратура не виконує своїх функцій, бо сама мало ініціювати припинення суміщення посад з боку В.Горбаля.

Отож, одним – закон, іншим – «понятія». Залишається висловити сподівання, що новий склад Львівської обласної ради, у більшості не обтяжений виконавчою владою, спроможеться не тільки підтвердити голосування своїх попередників, але й продемонструвати, як і було обіцяно під час передвиборчої кампанії, революційний характер та висловити недовіру Василю Горбалю двома третинами голосів».

Нагадуємо, що за недовіру В.Горбалю 8-го вересня ц.р. проголосували 66-ть із 120-ти депутатів Львівської обласної ради. При чому, питання про недовіру голові ОДА ставилося аж тричі з ініціативи фракції БЮТ. Автором першого проекту рішення з цього приводу був Ростислав Новоженець. Він, зокрема, також повідомив, що після висловлення недовіри жодної відповіді від Януковича Львівські депутати так і не отримали. Р.Новоженець наголосив: «Ніде, ніяким законом не передбачено, що перед прийняттям рішення про висловлення недовіри голові місцевої держадміністрації має бути заслуханий його звіт перед депутатами»…