Довибори до Львівської обласної ради у семи округах опинилися перед реальною загрозою зриву через брак фінансування.

Як повідомляє Бі-Бі-Сі, незважаючи на те, що обласна виборча комісія ухвалила провести їх 27 січня і проводить передбачені законом організаційні заходи, грошей в обласному бюджеті на ці вибори не передбачено, а іншого джерела фінансування поки не знайдено.

Старт проміжним виборам до Львівської обласної ради дали вибори до парламенту. З-поміж політиків, які стали народними депутатами на Львівщині, було 7 депутатів Львівської облради, обрані 2010 року в одномандатних округах. Відтак з’явилася потреба заповнити вакансії.

За даними голови Львівської обласної виборчої комісії Миколи Щура, на ці вибори потрібно понад 7 мільйонів гривень, половина з яких припадає на один округ у Львові, де свого часу в облраду обрали Ірину Фаріон.

До участі у довиборах зголосилися 15 політичних партій, які загалом висунули 51 кандидата, поінформував Щур та водночас додав, що виборчий процес насправді «завис», оскільки обласна рада не передбачила в бюджеті на 2013 рік коштів на проведення довиборів. Відтак 27 січня вибори можуть і не відбутися.

«Ми виконуємо всі процедури згідно з нормами закону, однак поки що ситуація не зазнала змін – грошей на проведення довиборів немає. Якщо ж не буде фінансування, то не буде бюлетенів і не відбудуться вибори», — наголосив Щур.

Голова бюджетної комісії Львівської обласної ради Ярослав Качмарик вважає, що зараз витрачати 7 мільйонів гривень на вибори — надто велика розкіш для обласного бюджету.

Він також вказав, що його дивує позиція ЦВК щодо фінансування цих виборів. «Вони залишають нас наодинці з нашою радістю – що ми маємо 7 представників облради у парламенті — і з нашою проблемою – далі робіть собі, що хочете», — каже представник обласної ради.

Натомість виконавчий директор Львівської обласної громадської організації Комітет виборців України Оксана Дащаківська вважає, що вибори мають відбутися, адже йдеться про принцип рівності представництва виборців в обласній раді.

Як наголосила Дащаківська, у неї складається враження, що представники обласної ради не надто хочуть проводити ці вибори, посилаючись виключно на фінансові труднощі.