Депутат Верховної Ради Василь Горбаль та депутат Київської міської ради Олексій Омеляненко, порушуючи законодавство України, ігнорують звернення екологічних та громадських організацій організацій, відмовляючись оприлюднювати інформацію, що має важливе суспільне значення.

Так, обидва політики без пояснення причини не надали відповіді щодо своєї причетності до нищення унікальної природи острова Безіменний поблизу села Козин Обухівського району, проігнорувавши вимоги закону “Про доступ до публічної інформації”.

Нагадаємо, що 12 травня 2011 року майже два десятки авторитетних екологічних та громадських організацій, зокрема «Київський еколого культурний центр», «Жива планета», «Українське товариство охорони птахів», «Народний контроль», «Зелена варта» та інші, звернулися з відкритим листом до Президента України Віктора Януковича, Прем’єр-міністра України Миколи Азарова та глави Київської ОДА Анатолія Присяжнюка з приводу ситуації навколо острова Безіменний.

За даними екологів, у 2003 році, на підставі підроблених рішень Козинської сільської ради, підроблених державних актів на право приватної власності на землю, всупереч положенням Водного кодексу України, землю на острові було видано у приватне користування підставним особам. При цьому, аби обійти пряму заборону приватизації земель водного фонду, до якого належить острів Безіменний, в актах на право власності він був вказаний як півострів, що не відповідає дійсності.

«За даними громадськості, за цієї аферою стоїть народний депутат України від Партії регіонів Василь Горбаль. Цей факт підтверджується і тим, що протягом 2003-2007 років, завдяки низці операцій купівлі-продажу, вся територія острова була поділена між самим Василем Горбалем, його «правою рукою» депутатом Київради Олексієм Омеляненком, родичами та людьми з їх найближчого оточення. Причому, у намаганні остаточно легалізувати своє право на вказану територію, впродовж 2006-2007 років спільниками була здийснена невдала спроба провести намивні роботи, що дозволило б з’єднати берег Дніпра з островом», — йшлося у зверненні екологічних організацій. На думку захисників природу, цим було завдано значної шкоди екосистемі острова Безіменний та річки Дніпро в районі с. Козин.

Відтоді як лист був оприлюднений, до депутатів Василя Горбаля та Олексія Омеляненка неодноразово зверталися представники екологічних та громадських організацій з вимогою надати інформацію щодо іх майнового стану, зокрема прав власності на земельні ділянки на території острову Безіменний . Проте, без пояснення причин, обидва політики відмовлялися надати громадськості будь-яку інформацію.

Ігнорування запитів з боку Горбаля і Омельяненко буде оскаржено в суді. Зараз екологічні та громадські організації готують позов з вимогою суд зобов’язати депутатів надати суспільно значиму інформацію.

За більш детальною інформацією прохання звертатись:

Координатор ініціативної групи проти забудови острова «Безіменний»

Олександр Глушко, тел. +38 (093) 944-46-20

e-mail: island.humpback@gmail.com