Президенту України
п. В.Януковичу
Копія: Голові Верховної Ради України
п. В.Литвину

Вікторе Федоровичу!

У зв’язку з ініціативою Голови Верховної Ради України В.Литвина щодо створення робочої групи з питань удосконалення законодавства про громадянство та ухвалення такого рішення відповідним Указом Президента України подаємо наступні пропозиції.
На референдумі 1 грудня 1991 року ”за” Незалежність України проголосувало 90% виборців. Тобто, щонайменше 10% населення тоді були противниками самостійної української держави. Однак, і ці 10% разом з іншими мешканцями України згідно з чинним законодавством автоматично(!), без їхньої згоди, стали громадянами України.

Цю несправедливість слід якнайшвидше виправити! І є слушна нагода — ініціатива В.Литвина. Адже, громадянин – це звучить гордо. Водночас, громадянство накладає на його носіїв не лише права, а й обов’язки. А, якщо людина не шанує цю державу, нехтує її мовою, збиткується з української історії, то для чого таку людину мучити, адже це порушення загальнолюдських прав. Та й для чого державі такі громадяни, які підривають національну безпеку. Бо, володіючи, як громадяни правами, передусім виборчими, вони просто несуть загрозу стабільності в Україні і постійну небезпеку реваншу та повернення в колоніальне минуле.

Отож, виходячи з вищезазначеного, у нову редакцію закону про громадянство вкрай необхідно терміново закласти запобіжник таким рецидивам минулого і негативним антидержавним тенденціям, що особливо почастішали після останніх президентських виборів. Тому, зокрема, за прикладом прибалтійських держав, пропонуємо ввести до закону про громадянство так званий ценз освіченості (патріотизму, якщо хочете). Тобто, щось схоже як у США — для підтвердження громадянства України потрібно було б здавати екзамени (тести) на знання української мови та історії. Таким чином, від виборчого процесу, а отже і влади в Україні, буде відсунуто декілька мільйонів тих, хто не лише не хочуть бачити Україну незалежною, а й люто ненавидять все українське. Це і буде мирна розв’язка нинішньої політичної кризи.

Президент БФ “Україна-Русь”
Ростислав Новоженець