В російських архівах віднайдено україномовний варіант Конституції Пилипа Орлика «Правовий уклад та Конституція відносно прав і вольностей Війська Запорозького» 1710 року.

Днями в Музеї Гетьманства у Києві відбудеться урочиста передача архіважливої знахідки. Заслугою результативних пошуків є багаторічна праця київського історика Олександра Алфьорова.

Унікальність фоліанту в тому, що орликівська Конституція таємно зберігалась в Україні від російської влади до самого знищення козаччини. Вона написана українською мовою і була доступнішою козакам ніж її відомий латиномовний варіант. Разом із Конституцією віднайдено лист Карла ХІІ до Запорозької Січі — єдине свідчення двостороннього листування шведського короля та запорожців.
Таким чином, ще раз підтверджено, що першою в світі Конституцією була українська. Бо, раніше уважалось, що світовий пріоритет основного закону держави навічно закріплено за США (Конституція 1787 р.), в Європі — за Польщею (Конституція 1791 р.), а в Азії — за Іраном (Конституція 1906 р.). В Росії ж перша Конституція була ухвалена лише у 1918 році.
Тішмося, що ми українці, і тут випередили світ. Наша Конституція на 77 років старша за американську! Але, в США і досі живуть за текстом старої Конституції з незначними поправками, а в нас вже нову Конституцію 1996 року так підправили у 2004 році, що досі не можуть звести кінці з кінцями. І кожен кандидат в Президенти України норовить подати свій проект оновленої до невпізнання Конституції.