європейська пресаСеред тем, що привертають увагу на шпальтах сьогоднішніх європейських видань, протести в Україні проти податкових реформ Президента Януковича.

Щоденник британських ділових кіл Financial Times пише про протести проти українських податкових реформ. У статті київського кореспондента Романа Олеарчика повідомляється про багатотисячну демонстрацію біля Верховної Ради у Києві й протести в інших містах України проти нового податкового кодексу, який парламент має остаточно ухвалити цього тижня.

«Чинна податкова система України, згідно зі Світовим банком, є третьою найгіршою у світі. Через її складність, високі ставки оподаткування, інституційну корупцію багато громадян воліють давати хабарі податківцям, позбавляючи державну скарбницю надзвичайно потрібних доходів. Фахівці кажуть, що реформа є життєво необхідною для виведення національної економіки з тіні. Учасники протестів, які скандували «Ганьба!» та «Геть паразитичну владу!», виступають проти нового кодексу, бо він збільшує податковий тягар на малий бізнес, хоча і з дуже низького рівня, а водночас знижує оподаткування великих підприємств».

У статті також повідомляється, що протест був найбільшим в Україні за кілька років і є ознакою зростаючого незадоволення Президентом Януковичем, якого звинувачують у монополізації влади та відступі від демократичних завоювань, які Україна мала після Помаранчевої революції.