УЄФА на перше прохання Польщі оперативно зняв зі свого сайту інформацію про «польську окупацію Львова» в період між двома світовими війнами. Але про «героїчну оборону» Львова проти українців залишив.

Польща звернулася до УЄФА з проханням змінити на офіційному сайті організації запис у колонці про історію Львова, що приймає Євро-2012, про «польську окупацію міста» до початку Другої світової війни.

Про це повідомляє DT.ua із посиланням на міністра спорту і туризму Польщі Йоанну Муху.

«Ми розмовляли з паном Мартіном Калленом, який від УЄФА опікується Євро-2012, й отримали запевнення, що суперечливий запис буде змінено так швидко, як тільки це буде можливо», — наголосила міністр.

Вона пояснила, що довідкова інформація на офіційній інтернет-сторінці підготовлена працівниками УЄФА. Тому польський уряд звернувся до організації та дочірньої спілки «Євро-2012 Польща» з проханням внести відповідні зміни.

Як інформує «Польска аґенція пресова», запис про «окупацію Львова Польщею до початку Другої світової війни» викликав застереження з боку польських істориків. На їхнє переконання, цей період історії на сайті УЄФА «фактично прирівняно до гітлерівської чи радянської окупації Львова відповідно в 1941 і 1944 роках».

У польських консерваторів також викликав обурення факт, що у списку відомих уродженців Львова «є тільки один відомий поляк — Станіслав Лем», а на першому місці стоїть «австріяк Захер-Мазох, який вважається попередником мазохізму».

«Чекаємо, що міністр Муха забезпечить зміну цих скандальних текстів», — сказав газеті «Жеч Посполіта» депутат Сейму від партії «Право і справдливість» Збіґнєв Долата.

Неофіційно працівники «Євро 2012 Польща» кажуть, що УЄФА, найімовірніше, некритично опублікувала матеріали, надані українською стороною.

Зараз на сайті УЄФА у колонці про історію Львова вже зроблено зміни. Тепер там зазначається, що Місто Лева було засновано королем Данилом Галицьким 1256 року, пізніше «під протекторатом поляків» стало називатися Львув, а з 1772 по 1918 роки, під час перебування у складі Австро-угорської імперії — Лемберг.

Після Другої світової війни, як пише сайт УЄФА, Львів опинився у складі УРСР на підставі рішень Ялтинської конференції 1945 року.

Тим часом у тексті довідки УЄФА про історію Львова залишилася згадка про орден «За військову мужність», яким «Польща відзначила Львів за героїчну оборону в 1918 році». Йдеться про українсько-польську війну 1918-19 рр.