Президент України Віктор ЮЩЕНКО вніс на розгляд Верховної Ради України проект закону України «Про чисельність Збройних сил України на 2009-2011 роки».

Протягом 2010 року глава держави пропонує провести нарощування бойового потенціалу Збройних сил та довести чисельність ЗСУ до 212 тис. осіб, у тому числі до 162 тис. військовослужбовців, шляхом: нарощування бойового потенціалу військ берегової оборони Військово-Морських Сил; приведення укомплектованості бойових частин Об’єднаних сил швидкого реагування у відповідність із визначеними показниками укомплектованості для функціональних структур; нарощування боєздатності військових частин зенітних ракетних, радіотехнічних військ та збільшення авіаційної компоненти Повітряних Сил Збройних сил України для забезпечення виконання ними визначених завдань у повному обсязі.

«Дух Волі» вважає, що вже настав час не тільки збільшувати чисельність нашої армії. Ситуація в світі нагадує часи перед «мюнхенською змовою», коли Захід як «відчіпне» подарував фашистській Німеччині Судетську область, а потім і цілу Чехословаччину. Після анексії Росією грузинських територій стало зрозуміло, що Україні не слід сподіватися на енергійне втручання західних «демократій» в разі втілення Росією подібного сценарію в Криму. Тому все чіткіше і гостріше перед нами стає проблема негайного відновлення свого власного ядерного потенціалу, який, як переконливо свідчить новітня історія людства, в жодному разі не може бути знаряддям агресії (агресор постраждає не менше ніж жертва), а лише найбільш ефективним елементом стримування потенційного агресора, своєрідною зброєю страху і жахливої помсти у відповідь. Кожна країна, яка опинилася в подібній ситуації, якщо це дозволяє її науково-технічний потенціал, має святе право на подібний захист.