Напередодні візиту президента України до Варшави українці, які живуть у Польщі, закликали поляків не вірити Віктору Януковичу та «не зміцнювати «єгипетську стабільність» в Україні».

Про це вони написали у зверненні до влади Польщі та до її громадськості, повідомляє Gazeta.ua.

Автори звернення,зокрема, закликають не вірити запевненням Януковича, що в Українї немає загрози демократії.

«Саме за влади Віктора Януковича демократія у нашій державі зазнала найбільшого утиску. У 2010 р Україна знизилася на 14 пунктів за Індексом демократії, що демонструє найбільший її регрес серед усіх держав Європейського континенту. Крім того, Freedom House виключила Україну з переліку вільних країн і перенесла до тієї самої групи, де знаходяться Китай, Росія, Єгипет, Іран і Венесуела», − йдеться у зверненні.

Польські українці наполягають, що «реформи, про які гучно розповідає український уряд Миколи Азарова не покращують економічної ситуації».

У зверненні наводиться приклад, що за часів правління Партією Регіонів Україна зійшла з 162-ї на 164-у сходинку за Індексом економічної свободи України і посідає зараз останнє місце у Європі.

«У країні утримується високий рівень корупції, а парламент, контрольований президентом, і уряд відкликають антикорупційні закони, що були раніше ратифіковані в рамках реалізації зобов’язань перед Організацією Економічної Співпраці й Розвитку», − йдеться у заяві.

Польські українці звертають на загрозу в Україні свободи слова, на впровадження цензури в ЗМІ.

«У 2010-му в рейтингу свободи слова, складеному організацією «Репортери без кордонів» Україна знизилася на 42 пункти і опинилася на 131 місці», — зокрема, зазначили вони.

Йдеться також про занепокоєння організацією Human Rights Watch ситуацією із дотримання прав людини в Україні, тиском на медіа та застосуванням тортур до затриманих.

Українці, що живуть у Польщі, заявляють також про використання правоохоронних органів у політичних переслідуваннях.

«Відкрито 18 карних справ щодо політичних конкурентів попереднього уряду. В Україні мають місце політичні переслідування. Українська влада вдається до залякування діячів позаурядових організацій, науковців, письменників, блогерів», — заявили вони.

«Віримо, що у стосунку до України Польща не повторить помилок, що були нещодавно зроблені у стосунках з авторитарним білоруським режимом Олександра Лукашенка, і не буде своїм становищем зміцнювати „єгипетську стабільність» в Україні», — йдеться у листі.