Зниження ділової активності в Європі не завадило Україні вийти на зовнішній ринок запозичень, передає Цензор.НЕТ. Міністерству фінансів вдалося у вівторок розмістити суверенні єврооблігації, випуск яких відкладався з початку 2012 року, пише газета»Комерсант-Україна» з посиланням на джерела на ринку.

Спочатку планувався випуск бондів на суму 1 млрд доларів, проте джерела видання стверджують, що ця сума зросла вдвічі. «Вчора Україна розмістила п’ятирічнієврооблігації на 2 млрд доларів під 9,25% річних», — повідомило джерело видання на фінансовому ринку. У Міністерстві фінансів України інформацію про випуск євробондів поки не прокоментували, порадивши дочекатися прес-релізу.

Опитані фінансисти вважають розміщення успішним, незважаючи на те, що ще на початку року перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський говорив про бажання залучити ресурси за ціною не вище 8,5%. «Враховуючи, що недавно Іспанія розмістила євробонди під 7%, дохідність за українськими паперами вже не виглядає такою високою. По суті, враховуючи наші свопи, ми отримали прибутковість LIBOR +1,25%, що можна назвати преміум-умовами», — упевнений виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

«Розміщення досить вдале — по суті, уряд вирішив для себе питання залучення зовнішніх кредитів до кінця року. Звичайно, ставка розміщення досить висока, але слід пам’ятати, що Україна вже рік не випускала євробонди. Крім того, домогтися меншої прибутковості уряд міг лише за умови випуску меншого обсягу облігацій. Однак, враховуючи волатильність ринку, далеко не факт, що в кінці року, коли знадобилося б нове розміщення, кон’юнктура була б більш сприятливою, ніж зараз», — відзначає аналітик ІК Dragon Capital Олена Белан.

Як відомо, останній раз Україна розміщувала єврооблігації в лютому 2011 року. ТодіМіністерство фінансів залучило 1,5 млрд доларів строком на 10 років під 7,95%. Зараз на вторинному ринку суверенні євробонди України торгуються під 10%. Як повідомлялося, на минулому тижні рейтингове агентство Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту України в іноземній і національній валютах на рівні «B» зі «стабільним» прогнозом.