З нагоди 15-ї річниці Конституції у духовній столиці України місті Лева відбулося віче, організоване Львівською крайовою організацією Української Республіканської партії. Головним лейтмотивом віча був протест проти розгортання апартеїду в Україні.

Як сказав у своєму виступі заступник голови УРП Ростислав Новоженець, «в Україні відсутня демократія як влада народу. Бо український народ за визначенням Конституції складається з людей різних національностей. Та ж Конституція забороняє надання привілеїв, зокрема, за ознаками етнічного походження. А що маємо в державі? Українці, що складають майже 80% населення, перебувають у цілковитому рабстві, так як уся повнота влади в Україні належить 20% національних меншин.

Ситуація вже дуже нагадує події в Південно-Африканській Республіці у 60-х роках минулого століття. Там біла національна меншина також у кількості 20% населення узурпувала всю владу і загнала в резервації 80% корінного чорного населення. Пам’ятаєте ув’язнення Нельсона Мандели, що організовував протести проти закабалення чорношкірих на власній землі. Ці акції не залишили байдужими і Організацію Об’єднаних Націй. Згодом Нельсон Мандела став президентом ПАР, а корінне населення – господарями у своїй державі.

В Україні усю владу захопили росіяни та євреї, а українці на них працюють за ламаний гріш. В кращому випадку, для нас уготована доля емігрантів. То ж чи будемо і далі рабами?».

На завершення, Новоженець закликав до мирної національної революції під гаслом «Україна для українців!». Ї

На вічі також виступили депутат Львівської обласної ради Михайло Барбара, голова ЛКО УРП Володимир Будулич, представники ряду громадських організацій. Учасники акції тримали гасла: «Руки геть від Конституції!», «Любіть Україну або забирайтеся геть!» тощо.

Через несприятливі погодні умови та блокування оголошень про захід з боку влади у вічі взяли участь близько 200 осіб.

Ухвала віча у Львові 28 червня 2011 року

28 червня 2011 року виповнюється 15 років основного Закону держави — Конституції України. Одними з базових статей української Конституції є стаття 5 (“…єдиним джерелом влади є народ”) і стаття 24 (“громадяни мають рівні конституційні права; не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, політичних і релігійних переконань, етнічного походження, місця проживання, за мовними або ін. ознаками”).

Згідно з переписом населення 2001-го року в Україні мешкає 78% українців за національністю. Однак, президент Янукович і голова його секретаріату, прем’єр-міністр Азаров і всі віце-прем’єри не є українцями. У Верховній Раді українців лише 22%. Серед олігархів немає жодного українця. 98% власності в Україні належить національним меншинам. Зате 98% трудових емігрантів – українці за національністю. Омоскалення сягнуло небачених досі масштабів – нищиться наша мова, культура, духовність.

Українці у власній державі не є господарями. Українці у себе вдома перебувають під подвійним гнітом – національним і соціальним. В Україні грубо порушені основні конституційні права передусім етнічних українців.

Однак, замість всебічного дотримання Конституції і забезпечення втілення її норм у повсякденне життя влада в Україні впевнено стала на шлях відвертого нехтування чинної Кон

Переймаючись згортанням демократії в Україні, грубим порушенням конституційних прав українців за національністю у власній державі

Віче ухвалює:

Боротись за права етнічних українців в Україні всіма доступними методами. Висунути головне гасло боротьби “Україна – для українців”.

Головним завданням найближчого часу вважати об’єднання всіх українців в єдину політичну силу, що представлятиме інтереси української нації.

Вважати недопустимим перегляд Конституції чинною владою. Звернутись до проукраїнських політичних сил з вимогою відкликати своїх представників з оргкомітету Конституційної Асамблеї.

Політику влади щодо обмеження конституційних прав українців розцінити як апартеїд. Звернутись до ПАРЄ та ООН з вимогою дати цьому ганебному явищу відповідну оцінку.

Закликати трудових емігрантів-українців невідкладно повернутись в Україну і долучитись до здійснення національної революції.

Відкрити місцевий список ганьби для угодовців, що потурають порушенню прав українців. Першими до Списку включити тих, хто блокував свободу слова перед зазначеним віче – директора Львівської філії “Укртелекому” Володимира Лоїка та директора Львівського державного радіо Ярослава Климовича.

Група “22 січня”, ЛКО УРП, ЛОО ОУН, БФ “Україна-Русь”