Пікет біля управління міліції Львівської області зібрали 16 вересня. Рівно місяць тому до помешкання голови Львівської крайової організації Української Республіканської партії Володимира Будулича зайшли працівники міліції та, не надавши усіх необхідних документів, провели обшук.

На думку республіканців, обшук був незаконним. В процесі силовики вилучили робочий комп’ютер голови обласного осередку. І він, судячи з усього, просто зник. Бо на всі звернення В.Будулича та його колег до міліції з вимогою повернути майно у відповідь була лише мовчанка. Минуло достатньо часу для реагування на заяви, а правоохоронці поводяться так, ніби нічого не сталося. Чим же був обшук: якимись слідчими діями, суть яких досі нікому не зрозуміла, чи притаманним для теперішньої влади методом залякування.

Учасники пітету обурюються, що після стількох років, відколи була проголошена Незалежність України, доводиться спілкуватися з українськими правоохоронними органами як з представниками окупаційної влади.

На заході виступили — заступник голови УРП Ростислав Новоженець, голова ЛКО УРП Володимир Будулич, заступник голови ЛКО УРП Роман Семчишин, юрист ЛКО УРП Григорій Ангел, профспілкові активісти Віталій Ілик, Юрій Соколов тощо.

Ухвала пікету ГУ МВСУ у Львівській області “Проти міліцейської сваволі”

16 серпня ц.р. у приватному помешканні голови Львівської Крайової організації Української Республіканської партії Володимира Будулича працівниками міліції проведено безпідставний обшук. Скориставшись розгубленістю дружини, за відсутності господаря, грубо порушуючи усі процесуальні норми, міліціонери вилучили персональний комп’ютер громадянина В.Будулича.

21 серпня ЛКО УРП звернулась до начальника ГУМВС України у Львівській області Олександра Рудяка з вимогою негайно повернути В.Будуличу незаконно вилучене майно, провести службове розслідування інциденту і притягнути винних до відповідальності.

10 вересня до ЛКО УРП надійшла відповідь від начальника Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю Р.Галаза, де зазначено, що згадані слідчі дії були проведені в рамках кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 ККУ, у відповідності до ухвали слідчого cудді Галицького районного суду м.Львова.

ЛКО УРП звертає увагу керівництва обласної міліції на те, що згідно з п.3 статті 236 КПК України “перед виконанням ухвали (на обшук) слідчого судді особі, яка володіє житлом … , а за її відсутності – іншій присутній особі, повинна бути пред’явлена ухвала і надана її копія”. Однак, по завершенні обшуку жодних документів т.зв. правоохоронці не залишили. Після вилучення ПК, в даному випадку – незаконно і невідомими особами, такі дії міліції можна розцінювати як банальну крадіжку. А п.1 згаданої статті КПКУ вимагає від правоохоронців вжиття належних заходів для забезпечення присутності під час проведення обшуку осіб, чиї права та законні інтереси можуть бути обмежені або порушені. Цього, щодо В.Будулича зроблено не було!

Водночас, акцентуємо увагу на тому, що Володимир Будулич є відомою особою в області. Керівник обласної організації першої в Україні політичної партії. Непримиренний борець з несправедливістю, а отже з діючим режимом. Він – паламар Церкви Різдва Пресвятої Богородиці, один з керівників найбільшої греко-католицької громади.

ЛКО УРП також наголошує, що Володимир Будулич є пенсіонером і ніколи не займався підприємницькою діяльністю – тому згадування як підстави обшуку кримінальної справи щодо привласнення, розтрати або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем є повністю абсурдним.

ЛКО УРП розцінює зазначені дії міліції як відверте свавілля, нехтування законами і процесуальними нормами. Вважаємо це замахом на права людини, а головне спробою тиску на політичного та релігійного діяча за принципову громадянську позицію.

Вимагаємо негайно повернути Володимиру Будуличу вилучене майно, вибачитись перед ним і притягнути винних до відповідальності.