У Львівському національному університеті відбувся міжнародний науковий семінар «Внесок Володимира Кубійовича в національну географію та картографію». Захід присвячено 110-літтю від дня народження вченого. Організаторами виступило керівництво ЛНУ, Українське Географічне Товариство та Географічна комісія НТШ. Доповіді виголосили науковці зі Львова О.Шаблій, І.Ровенчак, Києва: Р.Соса, І.Ковальчук, Тернополя: О.Заставецька, Луганська: Ю.Кисельов, з Німеччини: Г.Гайнц тощо.

Семінар досліджував формулу: ВМК=ГУ+УЦК+ЕУ, де ВМК – Володимир Михайлович Кубійович, ГУ – географія України, УЦК – Український центральний комітет, ЕУ – Енциклопедія українознавства. Все це – три найважливіші етапи життя Кубійовича, яких би вистачило на трьох поважних вчених.

Вершиною досліджень ГУ є дві фундаментальні праці: «Атляс України й сумежних країв» (1937 р.) та «Географія українських й сумежних земель» (1938 р.).

УЦК – це громадська легальна організація українців у Генеральній губернії з центром у Кракові у період нацистської окупації Польщі. УЦК Кубійович очолював з 1940-го по 1945-й рік. Комітет опікувався освітніми, культурними, церковними і частково – господарським справами українського населення Губернії (з 1941-го туди входила Галичина). Зокрема, Кубійович долучився до створення основи майбутнього регулярного війська України – дивізії «Галичина».

ЕУ – видано Кубійовичем 21 том Енциклопедії, з них 4 – англійською мовою, 3 вийшли вже після смерті. Ця енциклопедія стала у вільному світі джерелом об’єктивної інформації про українство, візитною карткою нашої нації.

Кубійович народився 23 вересня 1900-го року у місті Новий Санч на Лемківщині (тепер – Польща). Помер у Франції 2-го листопада 1985-го року. Похований біля Парижу у місті Сарасель.

На згадку про діяльність Кубійовича у Львові встановлено меморіальну таблицю (2002 р.), а на місці спорудження майбутнього пам’ятника закладено камінь (2000 р.).