Президент Віктор Янукович пропонує призначити головою Національного банку Ігоря Соркіна, який обіймав посаду заступника глави НБУ. Проект відповідної постанови він вніс до Верховної Ради 9 січня.

Як відомо, попередній голова Нацбанку Сергій Арбузов 24 грудня минулого року був призначений віце-прем’єр-міністром у новий уряд Миколи Азарова. 25 грудня Соркін був призначений виконувачем обов’язків голови НБУ.

Батько претендента на посаду голови Національного банку Ігоря Соркіна В’ячеслав Соркін є першим заступником начальника Департаменту з інвестицій та будівництва російського газового монополіста Газпром.

Так, за відкритими даними у численних інтерв’ю В’ячеслава Соркіна, який є одним із частини керуючої команди Газпрому, він народився 2 червня 1944 року у російському Ставрополі і від 1960-тих до 1997 року жив та працював в Україні, зокрема — на донецькому ПівденНДІдіпрогазі. Після цього він повернувся до РФ, де через деякий час став працювати в експортному монополісті.

Водночас, за даними інформагентства, син та батько Соркіни все ще зареєстровані за адресою Донецьк, вулиця Академіка Туполєва, 22.

У свою чергу, на відміну від батька, який народився в Росії і навчався в Україні, нинішній кандидат на посаду голови НБУ Ігор Соркін, за доступною інформацією, народився в Україні, а вчився від 1992 року у Курському філіалі Всеросійського заочного фінансово-економічного інституту, а також працював на посаді фінансового функціонера у ВАТ Євро Трейд (Уфа).

Як повідомляють «Коментарі», якщо шукати ім´я нового керівника на офіційному сайті Нацбанку, спочатку може скластися враження, що Ігор В’ячеславович – людина без біографії.

Трохи більше можна дізнатися про цю людину на офіційному сайті Аудиторської палати України, до складу якої він був делегований на початку 2011-го. Отже: Соркін народився в Донецьку 3 березня 1967 року, в 1988-му закінчив Бакинське вище загальновійськове командне училище за фахом «правознавство» (кваліфікація юрист). І тут перший цікавий момент. 1 грудня 2011 року Ігорю В’ячеславовичу було присвоєно почесне звання «Заслужений економіст України». Через 5 років після здобуття профільної освіти! (Але про це трохи пізніше). З цієї нагоди у «Віснику НБУ» вийшов ліричний матеріал про цю людину. З нього випливає, що із стін загальновійськового училища Соркін вийшов не юристом, а «інженером з експлуатації бронетанкової і автомобільної техніки». І це було усвідомленим вибором Ігоря. «У школі Ігорю Соркіну пророкували успішну кар´єру військового. У хлопця для цього були всі задатки: стрункий, фізично підготовлений, мав схильність до точних наук, дружив із технікою. Ігор і не приховував заповітну мрію від однокласників, психологічно і фізично готував себе до навчання у військовому училищі», – наголошується у «Віснику НБУ».

Кар´єра офіцера, щоправда, не задалася. У «Віснику» про цей період майбутнього банкіра написано так: «Одному Богу відомо, куди винесе тебе завтра швидкоплинна річка життя. З роками Ігор все більше відчував свою нереалізованість, можливо, навіть розчарування». Найнесподіванішим стало те, куди ця річка винесла Соркіна насправді. І це другий цікавий момент у біографії Ігоря В’ячеславовича. У вересні 1996 року людина з освітою інженера-танкіста стає економістом 1 категорії відділу банківського нагляду Донецького обласного управління НБУ, а вже через півроку – провідним економістом сектору інспекції спеціалізованих банківських установ цього відділу. Здобувши ж другу вищу освіту (але знову не фінансову, а за фахом правознавство), Ігор Соркін іде на підвищення і всього за 4 роки стає начальником відділу банківського нагляду. Диплом магістра банківської справи він отримав лише в 2006-му, працюючи начальником вже п’ятий рік.