Головною загрозою соціально-економічному розвитку України залишається корупція, йдеться у звіті американської торгово-промислової палати в Україні «Партнерство з метою підвищення конкурентоспроможності економіки України».

«Незважаючи на те, що уряд України робить певні важливі кроки для запобігання та протидії корупції, її рівень все ще залишається досить високим, а впровадження державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 років, затвердженої Кабінетом міністрів 28 листопада 2011, всі ще не принесло бажаних результатів», — зазначено в документі.

Американські аналітики не побачили істотних змін у банківській сфері України за останні два роки. «Банківський сектор залишається фрагментарним і потребує подальшої модернізації. Жорстка грошова політика НБУ і висока економічна невизначеність призвели до ослаблення позиції банків і зменшення довіри до неї споживачів . (…) У першому кварталі 2013 р. Україна продемонструвала ознаки відновлення за останні 5 років рецесії. Але для зміцнення банківського сектора і сприяння його розвитку необхідно прийняти ряд заходів» , — наголошується в звіті.

Експерти в той же час визнали , що агропромисловий комплекс країни продовжує розвиватися і в 2013-2014 маркетинговому році Україна має увійти до трійки країн-лідерів з експорту зернових.

Крім того, в США радять Україні сфокусуватися на диверсифікації джерел енергопостачання: «Залежність від імпортного природного газу, недостатня розвиненість відновлюваної енергетики та відсутності належної системи тепломереж та транспортування газу — ось головні завдання, з якими потрібно впоратися Україні для забезпечення енергетичної безпеки».

Система охорони здоров’я в Україні, на думку його авторів, вимагає поліпшення і одночасно відкриває широкі можливості для інвесторів: «Зараз велика диспропорція між кількістю лікарів у містах і в сільській місцевості, при цьому сільське населення залишається без належного рівня первинної медичної допомоги. Більше того, витрати на сферу охорони здоров’я на душу населення в Україні є досить низьким і повинні збільшуватися для забезпечення середньої тривалості життя і зниження показників смертності».

Також в документі зазначається, що сектор інформаційних та комунікаційних технологій йде попереду таких ключових секторів , як машинобудування , металургія , нафтохімічна галузь, сільське господарство і демонструє щорічне зростання на рівні 20-30% , незважаючи на кризу світової економіки.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за даними дослідження TNS в Україні, кожен п’ятий українець за останній рік давав хабар.