Російська газета «Комсомольская правда» надрукувала фотографії 22-х жінок з Кавказу, яких російська міліція підозрює в тому, що вони можуть стати терористками. Радіо «Свобода» відзначає, що сьогодні в РФ розгорнулася справжня фобія відносно вдів кавказьких бойовиків, знищених спецслужбами без будь-кого суду у час, який формально вважається мирним.
Радіо «Свобода» розповідає історію мешканки Махачкали Айши Макашаріпової. «Коли я повертаюся додому, — говорить Айша. – А повертаюсь я об 11-й годині вечора, бо працюю продавцем, я почала помічати, що по дорозі мене супроводжують машини з тонованим склом, пішки за мною також ідуть незнайомі чоловіки. Я змушена просити знайомих, щоб мене проводили, бо я боюся з своє життя. Я не знаю, з чим все це пов’язано. Моя мама також за мене боїться, каже, щоб я пішла з роботи та сиділа вдома».
30-річна Айша має чотирьох дітей. Тим не менш, «Комсомольская правда» 9-го квітня опублікувала її фото в числі інших «потенційних смертниць», бо ще у 2005-му році російські сили безпеки вбили її брата Руслана.
У Росії істерія навколо шахідок почалася після недавніх вибухів у московському метро. Звичайні люди так налякані, що згідні дозволити владі втручатися в особисте життя простих громадян, грубо порушувати їх права. Полювання на «чорних вдів», як їх називають у російській пресі, перекручує навіть саму основу сучасного права. Виходить, переживши горе з вини московської влади, ці жінки тепер повинні усім доводити, що вони особисто ні в чому не винні. Адже про презумцію невинності в РФ давно забули.
Автор згаданої публікації Олександр Коц виправдовує свої дії потребою у профілактиці. Він говорить, що мусить бути впевненим, що ніхто із «цих дівчат» не приїде до Москви, щоб підірвати себе у метро. Коц також є прибічником спецслужб, котрі, на його думку, мають пильно слідкувати за родичами загиблих від рук російських правоохоронців. І усе це нагадує сталінські часи. Тоді у цілому СРСР, як відомо, родичів репресованих намагалися якщо не знищити одразу, то відіслати на все життя куди-небудь подалі до Сибіру. Зараз до кремлівських коридорів повертається та ж сама параноя. Інакше як пояснити численні військові операції проти нібито бандитів, під час яких страждають абсолютно невинні люди, а також – переможні репортажі на російських телеканалах про те, що вони, мовляв, вкотре когось знищили? Зауважимо, Росія оголосила мораторій на виконання смертної кари. Але влада дозволяє собі вбивати громадян своєї країни без будь-якого суду, а потім цим іще й пишається!
Найгірше, що цією ж параноєю захворіли вже і відносно незалежні російські ЗМІ, і значна частина російського суспільства. РФ, по суті, перебуває у стані війни сама з собою. Чергове тому підтвердження – до Держдуми недавно було внесено законопроект, який передбачає, що збитки, завдані терористами, мають відшкодовувати не тільки їхні організації, але й їхні родичі. Який крок буде наступним? Масові репресії та депортації за національною ознакою?