Останнім часом Російську Федерацію в Україні почали дедалі більше ставити за приклад. Вона, мовляв, настільки у порівнянні із нами потужна та розвинута, настільки братня та така споріднена, що нам залишається тільки брати й копіювати її досвід. Міф про суцільне благополуччя у Росії, щоправда, раз-по-раз спростовується самими російськими чиновниками, коли вони тільки починають говорити про внутрішні проблеми. Нинішня інформація – не виняток, а лише підтвердження хибної думки про те, що там усе краще, ніж у нас.
За оцінками МВС РФ, число бездоглядних дітей у Росії вже становить понад 2,17% від загальної їх кількості. Керівник комісії із соціальних питань та демографічної політики Громадської палати РФ Олена Ніколаєва із цього приводу заявила: «Такої кількістю бездоглядних дітей ми могли «похвалитися» лише після Громадянської війни. Навіть після Великої Вітчизняної війни такого не було – суспільство якось дбало про сиріт, створювалися суворовські училища тощо».
За статистикою, із 28 млн. дітей, які зараз проживають на території РФ, 115-120 тис. щороку стають сиротами, щодня понад 200 дітей відбирають у батьків, які з різних причин (переважно – через пияцтво) припиняють про них дбати. Десь 600 тис. дітей зараз проживають в інтернатних закладах різного типу, але понад 750 тис., просто кажучи, ночують у підвалах та на горищах. Тож, для дітей наслідки путінського держкапіталізму дорівнюють наслідкам Громадянської війни.