porowenkoКиїв, 16 липня. Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради новий, виправлений, проект змін до Конституції: теза про закріплення статусу ДНР і ЛНР перекочував з перехідних положень Закону про внесення змін до Конституції в перехідні положення Конституції. Іншими словами, ДНР і ЛНР з великою часткою ймовірності все ж таки отримають особливий статус місцевого самоврядування.

Порошенко вніс поправки в проект змін до Конституції України. Тепер з ще більшою часткою ймовірності ДНР і ЛНР отримають особливий статус. Втім, «для внесення змін в цю норму в майбутньому, потрібно буде пройти повну процедуру внесення змін до Конституції, яка передбачає дві сесії Верховної Ради і 300 голосів для остаточної редакції», повідомляє співрозмовник «Української правди».

Однак українські політики вже майже змирилися з думкою, що самопроголошені республіки отримають особливий статус місцевого самоврядування, який буде прописаний в Конституції України. Так, колишній народний депутат від «Блоку Юлії Тимошенко» Еліна Шишкіна, підтвердивши, що заміна законопроекту відбулася і була підтримана профільним комітетом Ради, констатувала у своєму Facebook: «Це точно гірше ніж було. Це спроба визнати особливий статус ДНР і ЛНР».

До речі, двома тижнями раніше про неминучість надання особливого статусу Донбасу говорила постійний заступник надзвичайного і повноважного посла Німеччини в Україні Анка Фельдгузен. «Я знаю, що дуже хвора тема — це особливий статус окремих районів у Донецькій і Луганській областях … Треба сказати, що в Мінських домовленостях чітко написано, що такий статус має бути, і ваш президент це підписав, тому що з цим треба змиритися», — зазначила вона.

У ряді ЗМІ, переважно українських, підкреслюється, що рішення про зміну законопроекту було прийнято президентом Порошенко під тиском з боку світової спільноти. Одним з фактів, що свідчать про це, можна вважати те, що зміни в законопроект були внесені Петром Порошенко після візиту на Україну помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторії Нуланд. Факт вчинення тиску на українських політиків підтвердила віце-спікер парламенту країни Оксана Сироїд. «У ці години і хвилини здійснюється величезний тиск на народних депутатів з боку міжнародного співтовариства для того, щоб« ДНР »і« ЛНР »отримали особливий статус в НАШІЙ Конституції. Аргументують необхідністю «продемонструвати виконання Мінських домовленостей» », — прокоментувала вона.

Варто відзначити, що раніше українська верхівка виступала з показовими заявами про підтримку ідеї децентралізації. Так, сам Порошенко заявляв, що децентралізація зміцнить Україну, налагодить діалог між владою і народом, запобіжить можливу появу авторитаризму, затвердить свободу громадянина. Крім того, децентралізація повинна була стати «ще одним … цивілізаційним відмінністю [Україна] від сусідів по радянському табору».

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман також підкреслював, що децентралізація сприятиме розвитку демократії та громадянського суспільства, а також очистить Україну від радянського минулого і приведе у світле європейське майбутнє.