Як повідомляють організатори фестивалю «Бандерштат», вранці, 5 серпня, на їх сайт було здійснено хакерську атаку, внаслідок якої призупинено його роботу. Наразі тривають роботи з відновлення роботи сайту. Це вже не перша спроба антиукраїнських сил будь-якими засобами завадити проведенню волинського фестивалю, який має яскраво виражене національне спрямування. Раніше «Дух волі» повідомляв читачів про «непорозуміння» з владою та інші прикрі ситуації.
Утім, організатори «Бандерштату» впевнені, що четвертий фестиваль під цією назвою відбудеться, так би мовити, за будь-якої погоди, у тому числі й політичної. Запорукою цьому повинна стати неабияка популярність національних мистецьких заходів серед сучасної української молоді. «Незважаючи на позиції нової влади щодо історичного минулого України та, зокрема, сторінок історії УПА та постаті Степана Бандери, який є символом «Бандерштату», оргкомітет заходу принципово поставив за мету проведення фестивалю», пише у своєму листі до представників ЗМІ та громадскості прес-секретар фестивалю альтернативної музики та сучасного мистецтва «БАНДЕРШТАТ-2010» Марина Хромих.
Оскільки сайт фестивалю атакували хакери, організатори звернулися до інших засобів масової інформації з проханням оприлюднити погодинну програму «Бандерштату». Радо виконуємо це прохання.
Цього року фестиваль відбудеться 7-8 серпня у селищі Рокині, що за 12 км від Луцька на території Музею історії сільського господарства.
Родзинкою цьогорічного фестивалю будуть гутірки з відомими громадсько-політичними діячами, журналістами та просто відомими людьми України. Серед них журналіст Вахтанг Кіпіані, народний депутат України Олесь Доній та лідер гурту «Тартак» Сашко Положинський.
Вхід на фестиваль вільний.
Програма фестивалю
Субота, 7 серпня
Виставка УПА – 10.00 – 18.00
Патріотичне татуювання – 11.00 – 18.00
Патріотичний боді-арт – 11.00 – 18.00
Ярмарок української етнічної продукції та ремесел – 11.00 – 20.00
Показові виступи та майстер-класи з бойового гопака – 12.00 – 16.00Змаги з рукопашу, силові ігри, лазертаг, пейнтбол 12.00 – 17.00
Польоти на дельтаплані – 12.00 – 20.00
Гутірка із заступником голови Світового конгресу українців Стефаном Романівим 14.00 – 15.00
Гутірка з відомим українським журналістом та громадським активістом Остапом Кривдиком на тему «Як створити опозиційну молодіжну спільноту» – 15.00 – 16.00
Гутірка з лідером гурту «Тартак» Сашком Положинським на тему «Сучасна музика в Україні: виклики та перспективи» – 16.00 – 17.00
Гутірка з відомою українською, незалежною, правою журналісткою Оленою Білозерською на тему «Проблеми правої журналістики при не-правому режимі» 17.00 – 18.00
Турнір кращого стрільця з пневматичної зброї – 15.00 – 17.00
Літературна сцена – 16.00 – 18.00
Володимир Вакуленко (Львів)
Ірина Новіцька (Дементьєва) (Львів)
Вікторія Литвак (Лесин кадуб, Луцьк)
Оксана Гундер (Лесин кадуб, Луцьк)
Еліна Форманюк (Лесин кадуб, Луцьк)
Марина Ковальчук (Лесин кадуб, Луцьк)
Марійка Марченкова (Лесин кадуб, Луцьк)
Лесик Панасюк (Житомир)
Оксана Гаджій (Житомир)
Юля Смаль (Луцьк)
Йосип Струцюк ( Луцьк)
Концертна програма – 18.00 – 01.00
Володимир Пастушок (Березне) 18.00 — 18.15
Кет (Київ) 18.15 — 18.30
«Власне Кажучи» (Львів) 18.30 – 19.00
«Широкий Лан» (Калуш) 19.00 – 19.30
«Спалені Вітрила» (Рівне) 19.30 – 20.00
«Серцевий Напад» (Луцьк-Чернівці) 20.00 -20.30
«Мій батько п’є» (Рівне) 20.30 – 21.00
«ЗЛАМ» (Київ) 21.00 – 21.30
«Етно XL» (Рівне) 21.30 – 22.20
СПЕЦІАЛЬНИЙ ГІСТЬ «Vinsent» (Білорусь) 22.20 – 23.00
«Тінь Сонця» (Київ) 23.00 – 00.30
Нічний сеанс повстанського кіно та фільмів про шкідливі звички від продакш-студії “Правда PRO» – 01.00 – 05.00
Нічна пісенна ватра – 01.00 – 05.00
Повстанський квест – 01.00 – 03.00
Неділя, 8 серпня
Патріотичний велопробіг Луцьк-Рокині 10.00 – 11.00
Виставка УПА – 10.00 – 18.00
Ярмарок української етнічної продукції та ремесел – 11.00 – 20.00
Патріотичне татуювання – 11.00 – 18.00
Патріотичний боді-арт – 11.00 – 18.00
Показові виступи та майстер-класи з бойового гопака – 12.00 – 16.00
Змаги з рукопашу, силові ігри, лазертаг, пейнтбол – 12.00 – 17.00
Польоти на дельтаплані – 12.00 – 20.00
Гутірка з народним депутатом України, керівником мистецького об’єднання «Остання барикада» Олесем Донієм на тему «Сучасна політична ситуація в Україні в контексті захисту українських національних інтересів» 13.00 – 14.00
Гутірка з Богданом Логвиненком, автором інтернет-проектів «Сумно» та «Виделка» на тему «Соціальні мережі, мистецтво і боротьба» – 14.00 – 15.00
Зустріч та спілкування з ветеранами УПА – 14.00 – 16.00
Презентація патріотичного журналу «Правий Поступ» 15.00 – 16.00
Турнір кращого стрільця з пневматичної зброї – 15.00 – 17.00Гутірка з відомим українським журналістом Вахтангом Кіпіані на тему «Становлення та розвиток націоналістичних організацій в Україні в кінці 80-х – на початку 90-х років ХХ ст.» — 16.00 – 17.00
Гутірка з отцем Юрієм Близнюком на тему духовності і сучасної молоді – 17.00 – 18.00
Літературна сцена – 16.00 – 18.00
Літературна гуртківка «Севама»
Ірина Загладько (Луцьк)
Олександр Шумілін (Луцьк)
Назар Незнаний (Львів)
Ігор Семенюк (Луцьк)
Ганна Луцюк (Лесин кадуб, Луцьк)
Олька Ляснюк (Лесин кадуб, Луцьк)
Концертна програма – 18.00 – 00.40
«Збіг Обставин» (Луцьк) 18.00 – 18.30
«Троя» (Київ) 18.30 – 19.00
«Палестина» (Рівне) 19.00 – 19.30
«Еффата» (Червоноград) 19.30 – 20.00
«Де Сенс» (Львів) 20.00 -20.30
«Фіолет» (Луцьк) 20.30 – 21.00
«King Size» (Луцьк) 21.00 – 21.30
«Безодня» (Хмельницький) 21.30 – 22.00
«Веремій» (Київ) 22.00 – 22.40
«Роллікс» (Херсон) 22.40 – 00.00
Нагородження переможців конкурсу серед луцьких школярів «Степан Бандера – герой України» — 19.00 (музична сцена)
Нічна пісенна ватра – 01.00 – 05.00