В неділю на Андрія свідомі українці відзначали 120-річчя від дня народження визначного військово-політичного діяча, великого українця, другого голови ОУН Андрія Мельника. Головні заходи із вшанування відбулися на Львівщині у селі Якубова Воля Дрогобицького району, де 1890-го року народився А.Мельник.

Спочатку у місцевій церкві відслужили службу Божу, потім учасники вшанувань побували на могилі батьків Мельника (пам’ятник зведено у кінці 30-х років, дивним чином він не зруйнований московською окупаційною владою), відвідали стелу на городі одного з сучасних родичів Андрія Мельника, який встановив її у кінці 80-х років, побували на місці у старому саду, де колись стояла хата, у якій народився Мельник, а також біля пам’ятного каменя на місці, де була садиба, в якій А.Мельник підростав.

Проте, головні події відбувалися біля пам’ятника у А.Мельнику у центрі села. До речі, сам пам’ятник відкрито 23 липня 2006 року за фінансової підтримки Львівської обласної ради (скульптор Петро Кулик). На вічі виступили голова Львівської крайової організації ОУН Олег Гринюк, представники з київського відділення ОУН, заступник голови районного КУНу, заступник голови Дрогобицької районної ради та інші. Прикро, але повністю захід проігнорували керівництво районної та обласної адміністрацій.

Виступаючи на вічі, заступник голови УРП Ростислав Новоженець, зокрема, наголосив, що Андрій Мельник в Україні належно не оцінений сучасниками і незаслужено забутий. Одиниці лише знають, де він народився і що помер у далекому Люксембурзі. Маловідомими для широкого загалу є й такі факти: Андрій Мельник відзначився у боях з москалями на горах Маківка та Лисоня (1915 р.), він брав участь у придушенні більшовицького заколоту на заводі «Арсенал» у Києві (1918 р.), був начальником штабу армії УНР, одним з організаторів УВО, а після смерті Євгена Коновальця очолив ОУН, якою керував впродовж 26-ти років. Мельник побував в московському полоні, 4 роки відсидів в польській тюрмі, вісім місяців – у німецькому концтаборі «Заксенхаузен».

Водночас, Р.Новоженець наголосив, що говорити про Мельника усе ж потрібно у сучасному контексті. І, зокрема, звернув увагу, що найвищі посади в нашій державі обіймають виключно представники національних меншин. Тобто, Україна досі окупована. Звідси і вся антинародна, антидержавна, антиукраїнська політика чинної влади. Тому нам сьогодні, заявив Р.Новоженець, потрібні нові Мельники, які б очолили визвольну боротьбу за українську Україну.