В одній зі шкіл Луганська є проблеми з набором дітей в російськомовний клас. Про це на брифінгу повідомила начальник управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації Ірина Цимбал. За її словами, в луганській школі №30 заплановано створення трьох перших класів: двох — з українською мовою навчання, одного — з російською.
Однак наразі відкриття російського класу перебуває під питанням, оскільки школа не може виконати норматив, встановлений міською владою, — набір в один 1-й клас не менше 25-ти осіб. Як повідомляє «Газета УА», наразі в клас з російською мовою навчання надійшли заяви тільки від 11-ти охочих.
«Тим не менш, заяви до школи області на навчання в 1-му класі подали батьки тільки 72% дошкільнят. Тому керівництво школи сподівається «добрати» необхідну кількість дітей до початку навчального року», — розповіла Цимбал.
«Крім того, ми не виключаємо можливості, що педагоги будуть проводити бесіди серед батьків, які побажали, щоб їхні діти навчалися в україномовних класах. Можливо, хтось із них захоче перейти в російськомовний клас», — додала вона.
У цілому в Луганську на сьогодні 87% дітей навчаються російською мовою. Вочевидь, ця та інші подібні цифри і дають підставі для влади стверджувати про те, що Луганщина — буцімто суто російськомовний регіон. Проте, навіть у цих умовах батьки не особливо охоче віддають своїх дітей навчатися до російськомовних класів. На відміну від януковичів та табачників, вони добре розуміють, наскільки важливе добре володіння державною і, для більшості, рідною мовою для прийдешнього покоління. Адже ніхто з батьків при здоровому глузді не хоче, аби їхні діти, коли виростуть, були відлучені від багатовікових традицій свого народу та почувалися іноземцями на власній батьківщині. Натомість представникам нинішньої влади, котрі усілякими засобами, в тому числі і на рівні початкової шкільної освіти, бажають культивувати московітів, байдуже до подальшої долі малюків.