Мапа "Організація Українських Націоналістів"Це своєрідний  конспект історії ОУН, виконаний у графічній формі для кращого розуміння і запам’ятовування матеріалу.

Видання присвячене 120-й річниці від дня народження другого Голови ОУН Андрія Мельника (12 грудня), нажаль належно не оціненого нащадками    ( був нач.штабу Армії УНР, одним із організаторів УВО, 4 роки відсидів у польських тюрмах і 8 місяців у німецькому концтаборі, 26 років очолював ОУН).

У карті подано коротку історичну довідку про ОУН, фотографії і короткі біографічні дані усіх голів ОУН трьох фракцій: ОУН — 5 ос., ОУН(р) — 8 ос., ОУН(з) — 4 ос.

В основу карти покладено територіально-організаційну структуру  саме ОУН(р) станом на 1942-43рр., що охоплювала практично всю українську етнічну територію і поділялась на 4 групи Земель (західні, північно-західні, північно-східні і південно-східні). У 1943-1950рр. до структури ОУН входила Кубань, 1944-1952рр. – Берестейщина, до 1939р. і після 1944р. – Закарпаття.

На карті зазначено також центри нижчих структурних ланок ОУН – областей і округ. Зокрема, округи на Кубані — Єйськ, на Донбасі – Маріуполь, на Запоріжжі – Мелітополь, 6 округ на Дніпропетровщині, 3 на Сумщині, 2 на Берестейщині і навіть 1 на Гомельщині тощо.

Зображено напрямки руху 3-х Похідних Груп ОУН: північна, середня і південна. Остання, зокрема, дійшла до Криму, Кубані і навіть Дону.

Вказано місця і дати найвідоміших атентатів (26 з 63-х) та експропріаційних акцій (17) УВО та ОУН, в т.ч. за межами Сх.Галичини, т.я. вбивства міністра внутрішніх справ Польщі Б.Перацького у Варшаві, коменданта польської поліції в Динові на Лемківщині  та напади на поштові вози в Сьремі біля Познані і в Бірчі (тепер РП).

Подано список головних ідеологів, крайових провідників ОУН. Виділено місця  головних конференцій та штаб-квартир ОУН, місця народження, ув’язнення і смерті визначних діячів ОУН.

Формат карти А2. Наклад 2 тис.примірників.

 

завантажити