У Кривому Розі в суботу ввечері відбувся «марш Шухевича», організований міським осередком Української народної партії та інших націонал-патріотичних сил, повідомив Радіо Свобода голова місцевого осередку УНП Рінат Ковбасюк.

За його інформацією, у ході з нагоди 105-ї річниці від дня народження провідника УПА Романа Шухевича та 71-ї річниці Акту проголошення Незалежності України взяли участь понад 150 активістів УНП, Народного руху України, Конгресу українських націоналістів, Товариства «Просвіта» та інших організацій із Кривого Рогу та Дніпропетровська, зокрема, у заході взяв участь 90-річний криворожець, ветеран Української повстанської армії Степан Петрів.

Як зазначив Рінат Ковбасюк, під час проведення заходу відбулись провокації: проросійськи налаштована молодь закидала учасників ходи яйцями.

«Вони вибігли і почали закидати нас яйцями. Міліція, на жаль, не втручалась. Потім провокатори накивали п’ятами. Пізніше, коли ми підійшли до пам’ятника Шевченкові, влада нам влаштувала «сюрприз»: вона поставила оркестр неподалік від нашого мітингу, і той оркестр грав практично увесь наш мітинг», – розказав Рінат Ковбасюк.

Як він зазначив, учасники «маршу Шухевича» зажадали від влади визнати вояків УПА воюючою стороною в Другій світовій війні, повернути звання Героїв України Романові Шухевичу та Степанові Бандері, а також не нищити українську мову. У перебігу акції активісти збирали підписи криворожців на захист державної мови.

Головнокомандувачеві УПА, генерал-хорунжому Романові Шухевичу в суботу виповнилося б 105 років.