Завтра Іванові Дем’янюку виповнюється 90 років. Не зважаючи на свій поважний вік, він мусить перебувати у неволі за звинуваченням у страшних злочинах, довести причетність до яких не вдається протягом півстоліття. Переслідування Дем’янюка тривають іще з 60-х років.
«Дух волі» не раз приділяв увагу цій особистості. Але ось що пише про сутність так званого суду над Дем’янюком «Україна молода»: «У 70–х роках минулого століття перед спецслужбами «імперії зла» було поставлено специфічне завдання: на міжнародному рівні дискредитувати національно–визвольні рухи народів, поневолених Совєтським Союзом. Підтвердженням цього є пошуки так званих воєнних злочинців здебільшого серед українців, естонців, литовців, латвійців. Ізраїль мав свої інтереси: гучним процесом нагадати світові про Голокост, побіжно виховуючи молоде покоління в патріотичному дусі, підтвердити доцільність жорстокої зовнішньої політики тощо.
До політичної оборудки підключилися не тільки зловісний КДБ, посольства СРСР у різних країнах, Центр Шимона Візенталя, міжнародні прокомуністичні організації (спонсоровані ЦК КПРС, зокрема Товариство об’єднаних українців Канади), а й новостворені на північноамериканському континенті урядові структури, завданням яких був пошук нацистських злочинців — OSI (1979 р., Бюро спеціальних розслідувань, США) та комісія Дешена (Канада). Центр Візенталя разом із провідниками прокомуністичних організацій постачали посольства СРСР довжелезними списками переважно українців, підозрюваних у скоєнні воєнних злочинів. Для прикладу, на Канаду в той час набралося аж 1179 українських «злочинців», в основному вояків дивізії «Галичина».
Цікавим є той факт, що в тодішній галасливій пресі не промайнуло жодної згадки про армію генерала Власова, яка не тільки колабораціонувала з нацистами, а й брала участь у придушенні Варшавського повстання».
Лише тільки однієї цієї цитати достатньо для того, аби засумніватися у бодай якійсь винуватості Івана Дем’янюка. Тож, з нагоди ювілею «Дух волі» бажає відомому українському політв’язневі мужності, стійкості і витримки! Довгих Вам років життя та міцного здоров’я, пане Іване!