Фесенко: Україну будуть примушувати піти на поступки на Мінських переговорахУкраїну примушуватимуть піти на поступки на Мінських переговорах за допомогою локальних наступів. Про це сказав глава Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко в коментарі порталу «Главное».

«В Україні вже спостерігаються локальні наступи в зоні АТО. Швидше за все, буде не масштабний наступ, а локальний, прихований, повзучий. Постійний військовий тиск на Мар’їнку, атаки під Луганськом і Широкиним. Тобто за кількісними показниками ескалація конфлікту вже відбувається. Тенденція зростання військової напруженості і обстрілів простежується весь останній місяць», — говорить Фесенко.

При цьому, експерт відмовився прогнозувати, чи варто очікувати повномасштабного наступу.

«Відповідь на це питання може дати тільки Путін. Говорити про війну не хочеться, щоб не вийшло як в ситуації, коли хлопчик дуже часто кричав «Вовки! Вовки!» Готуватися до великого наступу потрібно, але обіцяти всій країні війну не має сенсу. Все залежить тільки від того, як відреагує Путін на продовження санкцій. Це питання, як я розумію, вже практично вирішене. Якщо він не захоче посилення санкцій, то явної ескалації конфлікту не буде. А, можливо, він захоче ще погратися в Мінські угоди і тиснути на Україну в питанні їхнього виконання. У Пітері він дав зрозуміти, що спочатку будуть політичні домовленості по Донбасу, а потім — припинення вогню і поставок зброї. Це військовий шантаж», — констатує експерт.

Але продовження переговорів у Мінському форматі говорить про бажання влади Росії послабити режим санкцій, переконаний він.

«Я не беруся загадувати більше одного-двох місяців, але якщо Путін продовжить свою тактику, то масштабного наступу не буде. Накопичення техніки в зоні конфлікту говорить про те, що може бути повторення ситуації з Дебальцеве і Мар’їнкою. Тобто буде локальний військовий тиск, щоб в Мінську Україна пішла на поступки», — пояснює політолог.

Відзначимо, радник керівника МВС України Зорян Шкіряк після відвідин «сектора А» зони АТО повідомив про значне накопичення ворожої важкої техніки, танків, РСЗО, ствольної артилерії.