Коли саме закінчиться правління Януковича в Україні – насправді не можуть передбачити навіть найдосвідченіші експерти. Але якими стануть українці, переживши цей «урок демократії», тобто, наслідки власної безвідповідальності під час голосування на виборах президента держави, — вже потрошки стає очевидним.

Янукович рано чи пізно вимушений буде піти. Бо всьому рано чи пізно приходить кінець. Аби з’ясувати, що саме чекає на нас в Україні без Януковича, не тільки пострадянській, але й постянуковичівській, ми іще наприкінці минулого року розпочали опитування читачів нашого Інтернет-видання «Дух волі», поставивши просте, на перший погляд, запитання: «Чим закінчиться правління Януковича?»

Зрозуміло, щодо об’єктивності до таких досліджень у будь-якого розумного читача мають виникати певні сумніви. Адже надто багато останнім часом оприлюднюється «соціологічних» та інших псевдодосліджень, котрі проводяться з однією лише метою – підтвердити замовлений тими чи іншими політиками результат. Проте ми наполягаємо, що наше опитування може претендувати на близькість до об’єктивної думки національносвідомої частини громади з кількох причин:

1. Читачі сайту «Дух волі» в абсолютній більшості – дорослі люди зі сформованою свідомістю українця-патріота, котрі просто не будуть кривити душею чи брати участь у соціологічних виставах.

2. За час дослідження у ньому взяли участь понад півтисячі осіб. Ми не називаємо точну цифру, бо все ж не впевнені, що хтось не проголосував двічі-тричі. Це – з одного боку. А з іншого боку, коли б ми хотіли щось «підправити» власними силами, то очевидно – показали б на порядок-два більшу кількість учасників опитування (відповідно до кількості унікальних відвідувачів сайту можна було б «намалювати» тисяч 10-15).

Отож, просимо нам вірити й оприлюднюємо такі результати опитування, котрі, відверто кажучи, нас самих не дуже порадували.

На запитання: «Чим закінчиться правління Януковича?» було дано чотири варіанти відповідей. А саме:

— У свідомості абсолютної більшості українців росіяни більше вже не будуть асоціюватися з «братнім народом» — 46,6%.

— І після Януковича нічого не зміниться. Ми й надалі ходитимемо по колу – 27,4%.

— Зі зміною влади українців сприйматимуть як справжніх європейців у цілому світі – 16,2%.

— Україна надовго увійде до т. зв. «русского міра» – 9,9%.

Про що можуть свідчити такі дані?

Передовсім, ми не сподівалися на аж такий песимізм наших читачів. Адже відповідь на друге запитання яскраво свідчить про те, що понад чверть із них зневірилася у майбутньому України. Прикро, але факт…

Далі – констатація повного абсурду політики Януковича (якщо така політика взагалі існує). Коли президент, котрий робить все на користь сусідньої Росії, в результаті переконує майже половину аудиторії в тому, що Росія – ворог, а не «братній народ», — тут варто замислитися не лише націонал-патріотам, але й навіть тим москвофілам, котрі б душу віддали, аби лише «гаваріть па русскі». Власне, дуже напрошується зацитувати фразу з одного радянського фільму, знятого за мотивами твору Булгакова: «Рукі золоті. За що не візьметься – все на друзки розлітається!».

Зрештою, радує низький відсоток фаталістів, котрі обирали четвертий варіант відповіді. А також те, що рівень оптимізму серед нашої аудиторії досі присутній у чималій кількості (третій варіант). Люди, котрі обрали цю відповідь, вочевидь, сподіваються на щось подібне до помаранчевої революції, ось тільки зі значно кращим результатом.

Тепер запрошуємо наших читачів взяти участь у наступному опитуванні «Духу волі», котре стосується очікуваний результатах на наступних виборах до Верховної Ради». Як і раніше, форма опитування розташована на нашому сайті «Дух волі» зліва у нижній частині.