європейська пресаЗахідні оглядачі прогнозують наростання в Україні загрози насилля між владою й опозиційними силами. Головна причина, на думку аналітиків, «крайня персоналізація влади Президентом Януковичем», коли так звана «сім’я» взяла під контроль всі ключові гілки управління державою та фінансами і на цьому персоналізованому тлі «навіть Партія регіонів втрачає своє значення». Чимало провідних західних інвесторів або вже покинули Україну, або ж збираються це зробити найближчими місяцями, на що вказують деякі видання в Європі. Оглядачі також інформують про підготовку європейських консульств в Україні до гарячих умов роботи в умовах Євро-2012. Деякі видання отримали інформацію з Києва про «можливість відновлення владою Януковича візового режиму для громадян Європейського Союзу». Чимало газет вказують на те, що в Україні почастішали випадки зіткнень на міжнаціональному ґрунті та оглядачі не виключають, що парламентські вибори 28 жовтня можуть перетворитися на «насилля з обох сторін».

Британське видання Democratist прогнозує наростання в Україні загрози вуличних зіткнень, які можуть особливо розгорітися під час парламентських виборів 28 жовтня, до чого можуть призвести й фальсифікації результатів волевиявлення українців. Видання також наголошує, що в Києві спостерігається «крайня персоналізація стилю правління Президента Януковича», коли всі гілки влади, фінанси, силові структури, банки, «поставлені під контроль родичів Януковича чи його найближчих друзів». «Президент, – як наголошує Democratist, – все більше покладається на особисті зв’язки і на цьому тлі навіть Партія регіонів втрачає своє значення». Тут також попереджають, що іноземні інвестори покинули або ж готові покинути Україну, окрім того в Києві «говорять, що в Україні можуть знову відновити візовий режим для громадян ЄС». Видання також не виключає, що перед виборами до Верховної Ради України 28 жовтня «потенційна можливість насилля з обох боків вимальовується все чіткіше».

Московська «Независимая газета» інформує, що в Києві 20 травня, після зриву православними Московського патріархату, російськими козаками і українськими націоналістами місцевого гей-параду, сталося «перше масове зіткнення на національному ґрунті, причому між українцями і росіянами». Соціологи вказують, що однією з причин наростання міжнаціонального напруження стала тенденція до погіршення російсько-українських відносин, котрі стали, як пише газета «напруженими і поганими», що особливо провокують російські проімперські політики з Москви.

Польська Rzeczpospolita інформує, що європейські консульства в Україні готуються до інтенсивних умов праці під час Євро-2012. Польські консульства в Києві, Харкові, Львові очікують, що в дні Євро-2012 до України приїде щонайменше 40 тисяч польських туристів. Німецькі, голландські консульства збільшують у дні Євро-2012 кількість своїх консульських працівників у Харкові та інших містах. Консульства також готуються до нестандартних ситуацій – втрати паспортів, арештів деяких європейців українською поліцією і таке інше. Це потребує більшої кількості перекладачів, правників у штатах європейських консульств в Україні на час Євро-2012.

європейська пресаСеред тем, що привертають увагу на шпальтах сьогоднішніх європейських видань, протести в Україні проти податкових реформ Президента Януковича.

Щоденник британських ділових кіл Financial Times пише про протести проти українських податкових реформ. У статті київського кореспондента Романа Олеарчика повідомляється про багатотисячну демонстрацію біля Верховної Ради у Києві й протести в інших містах України проти нового податкового кодексу, який парламент має остаточно ухвалити цього тижня.

«Чинна податкова система України, згідно зі Світовим банком, є третьою найгіршою у світі. Через її складність, високі ставки оподаткування, інституційну корупцію багато громадян воліють давати хабарі податківцям, позбавляючи державну скарбницю надзвичайно потрібних доходів. Фахівці кажуть, що реформа є життєво необхідною для виведення національної економіки з тіні. Учасники протестів, які скандували «Ганьба!» та «Геть паразитичну владу!», виступають проти нового кодексу, бо він збільшує податковий тягар на малий бізнес, хоча і з дуже низького рівня, а водночас знижує оподаткування великих підприємств».

У статті також повідомляється, що протест був найбільшим в Україні за кілька років і є ознакою зростаючого незадоволення Президентом Януковичем, якого звинувачують у монополізації влади та відступі від демократичних завоювань, які Україна мала після Помаранчевої революції.

В центрі Донецька студенти заклеїли на будівлі по проспекту Ватутіна вивіску зі справжньою назвою вулиці, перейменувавши її на вулицю «Героїв УПА». Про це повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу Донецького міськуправління міліції.

У повідомленні наголошується, що вранці до чергової частини Донецького міськуправління міліції надійшло повідомлення про те, що невідомі біля головного корпусу Донецького Національного університету малюють на стіні будівлі свастику.

На місце події виїхала слідчо-оперативна група. Факт хуліганських дій підтвердився.

Крім того, у міліції відзначили, що молоді люди — студенти донецьких вишів — не лише розмалювали стіну, а й заклеїли справжню назву проспекту Ватутіна, перейменувавши його на Героїв УПА.

Порушників було затримано і доставлено до Київського райвідділу міліції.

Відносно одного з них, 21-річного студента, було складено адміністративні протоколи за ст. 152 КУпАП — «Порушення правил у сфері впорядкування населених пунктів» і ст. 173 — «Дрібне хуліганство».

Нагадаємо, що в Україні відзначається 69-а річниця утворення Української Повстанської армії.

Командувач Першого Українського фронту Микола Ватутін загинув у 1944 році у випадковій вогневій сутичці з загоном УПА. Він похований у парку біля Верховної Ради України.

Австрійські парламентарі скаржаться, що охоронці Дмитра Фірташа «ускладнювали їхнє життя». Про це повідомила депутат австрійського парламенту Ґабріеле Мозер в коментарі газеті «Die Zeit» за 22 вересня.

За її словами, раніше австрійська резиденція компанії Дмитра Фірташа Group DF знаходилась на вулиці Льовелштрассе у Відні. У цьому ж будинку розміщувалась і парламентська фракція «Зелених».

Таке співмешкання далеко не завжди було гармонійним. Пані Мозер зазначає, що в неї регулярно траплялись сутички із українськими водіями. Вони паркували машини посеред дороги, а тому там було важко проїхати навіть на велосипеді.

«Одного разу я заділа велосипедом бампер машини – вони (водії) зреагували досить агресивно. А ввечері шини мого велосипеда були спущені. Горили олігархів – майстри витонченої жорстокості», — розповіла вона.

Втім, більше року тому Дмитро Фірташ переїхав до іншої резиденції на віденській вулиці Швіндґассе.

Видання зазначає, що Дмитру Фірташу належать 45% «спірного газового трейдера» RosUkrEnergo, банк та хімічні заводи в Україні.

Згідно з австрійським торговим реєстром, його «Центрагаз Холдинг» має чистий прибуток майже в 300 мільйонів євро.

«Він бачить себе радником президента та вважається одним з головних прибічників самодержця. Янукович, як казав Фірташ, був благословенний Богом», — пише видання.

У Севастополі залили фарбою зображення державного прапора на підпірній стінці мису Інженерний. Спостерігачі припускають, що це було зроблено 3 липня «на честь» Дня українського флоту.

Нагадаємо, що на мисі Інженерний проросійські та проукраїнські громадські діячі по черзі малюють державні та військово-морські прапори Росії та України.

Те, що сталося прокоментував один із натхненників української частини графіті Дмитро Білоцерковець: «Ми із жалем сприйняли цей акт вандалізму. Вважається, що фашистські настрої у сепаратистських організаціях на зразок Русского Блока, якраз і провокують суспільство до конфлікту і до таких от ситуацій, відповідальність за скоєне вони несуть у тому числі, що ще раз підтверджує необхідність їх заборони. Адже вони не займаються захистом верств населення, а лише заробляють доларові знаки собі до кишені».

«Взагалі ж, те, що сталося, — це крок боягузів, оскільки він зроблений анонімно, якщо у людей немає сил брати на себе відповідальність за вчинок, то такі люди не гідні навіть своїх нікчемних ідей», — додав він.

«Ця подія може спровокувати різні неприємні наслідки, тому я закликаю патріотів нашого міста та всієї нашої Батьківщини не піддаватися на провокацію. Ті «люди», які це зробили, не бажають співпраці і добросусідських стосунків між Україною та Росією і бажають лише конфлікту, з тієї причини, що фінансування вони отримують лише тоді, коли є напруга …», — вважає Білоцерківець.

«Але ми знову відновимо державний прапор і будемо це робити постійно, сил і можливостей у нас для цього достатньо», — пообіцяв активіст.

14 травня група т. зв. растаманів намагатиметься провести в Запоріжжі «Марш Свободи в рамках GLOBAL MARIJUANA MARCH» — ходу центральним проспектом міста з метою легалізації «легких» наркотиків.

З цього приводу Організація «НЕБО» офіційно заявляє:

— ми глибоко обурені ситуацією, що складається у місті. Наркомани, замість того, щоб лікуватися у відповідних закладах, вже відверто плюють на мораль і мають намір організовано пройти містом;

— усіма законними методами Організація «НЕБО» буде чинити опір проведенню «ходи наркоманів»;

— ми направляємо звернення до міського УМВС в Запоріжжі, управління СБУ та виконкому Запорізької міської ради з вимогами заборонити проведення маршу і притягнути його організаторів до відповідальності. Ми вбачаємо в їхніх діях пряму рекламу наркотичних речовин та відверту провокацію, що може призвести до заворушень та порушення громадського спокою в місті.

Якщо вищевказані звернення не матимуть потрібної реакції з боку владних структур, 14 травня Організація «НЕБО» виведе людей на проспект і вже фізично не дозволить проведення заходу, заблокувавши їм дорогу.

«Ми маємо зробити все можливе, аби не дозволити розповсюджуватися хворобливим ідеям наркоманів та їхніх злочинців-поводирів. Наше пряме завдання — не тільки унеможливити проведення «Маршу Свободи» в Запоріжжі, а й назавжди відбити у них бажання і навіть думку організовувати щось подібне.

Нашим гаслом має стати: «Наркоманів – на нари, наркобаронам – смертну кару!» — заявив Голова Організації «НЕБО» Ігор Артюшенко

Прес-служба ЗОГМО «НЕБО»

(068) 448-37-02

nebo.zp@gmail.com

Подаємо повідомлення, яке з’явилося в ЗМІ, з коментарями від “Тризубу” ім. С.Бандери в дужках.

17 січня 2011 року ТСН повідомили, що в Запоріжжі невідомі вистрілили в будівлю Жовтневого районного суду, де слухаються ряд резонансних справ, зокрема, справа з підриву пам’ятника Сталіну, повідомив голова Жовтневого районного суду Віктор Татарінов. (Іншими справами суд не займався і не займається?)

«У неділю 16 січня після 19:00 невідомий вистрілив у вікно на першому поверсі, де знаходиться кабінет судді. Це було єдине вікно, яке світилося на той момент. Суддя просто затримався на роботі. (Стаханівець, мабуть, і план перевиконує?) Куля пролетіла над його головою і потрапила в шафу. Було пошкоджено скло, штора, жалюзі і меблі», — розповів Татарінов. Він також зазначив, що суддя, чий кабінет потрапив під обстріл, не мав відношення до резонансних справ. (Судив чесно, хабарів не брав, ворогів не мав?)

При цьому Татаринов не виключив, що нападники можуть бути зацікавленими особами: «Після погроз певних сил, які звучали на адресу суддів та інших чиновників, можна таку версію допустити. Хоча може бути і просте хуліганство». (Але бандерівці – скоріш за все.)

Як повідомив перший заступник прокурора Запорізької області Олександр Попович, «за результатами огляду місця події знайдено розплющений металевий предмет сірого кольору, схожий на кулю пневматичної зброї». Він не виключив, що невідомий стріляв з даху або вікна одного з сусідніх будинків. (Сусідній будинок, подвійне скло, жалюзі, штора, меблі – мабуть це та пневматика, з якої “тризубівці” планували збити президентський літак).

«Зараз правоохоронні органи Запоріжжя вживають усіх заходів для розкриття злочину. Перевіряються всі версії. Встановлюється особистість того, хто стріляв і зброя, з якої стріляли», — заявив Попович. (А що там перевіряти – звичайно ж націоналісти винні, тим більше, що вже затримані за акт обрізання пам’ятника Сталіну).

У справі про стрілянину по будівлі Жовтневого райсуду порушено кримінальну справу за ч.4 ст.296. Кримінального кодексу України (хуліганство із застосуванням вогнепального або іншого предмета, спеціально використаного для нанесення тілесних ушкоджень). (А якому тілу ушкоджень завдано, невже в портрет Пахана влучили?)

У зв’язку з подією посилені заходи охорони судової установи. (Охороняти урядовців, охороняти посадовців, охороняти правоохоронців, а де ж набратись охоронців?)

(Які ще правопорушення висмокчуть з пальця сучасні сталінські вискребиші для висунення чергових звинувачень проти націоналістів? Які ще “геніальні” докази і факти вигадають лівозахисні органи?)

Прес-служба ВО “Тризуб” ім. С. Бандери

«Бандерштат» атакують, але він не здається

БандерштатЯк повідомляють організатори фестивалю «Бандерштат», вранці, 5 серпня, на їх сайт було здійснено хакерську атаку, внаслідок якої призупинено його роботу. Наразі тривають роботи з відновлення роботи сайту. Це вже не перша спроба антиукраїнських сил будь-якими засобами завадити проведенню волинського фестивалю, який має яскраво виражене національне спрямування. Раніше «Дух волі» повідомляв читачів про «непорозуміння» з владою та інші прикрі ситуації.
Утім, організатори «Бандерштату» впевнені, що четвертий фестиваль під цією назвою відбудеться, так би мовити, за будь-якої погоди, у тому числі й політичної. Запорукою цьому повинна стати неабияка популярність національних мистецьких заходів серед сучасної української молоді. «Незважаючи на позиції нової влади щодо історичного минулого України та, зокрема, сторінок історії УПА та постаті Степана Бандери, який є символом «Бандерштату», оргкомітет заходу принципово поставив за мету проведення фестивалю», пише у своєму листі до представників ЗМІ та громадскості прес-секретар фестивалю альтернативної музики та сучасного мистецтва «БАНДЕРШТАТ-2010» Марина Хромих.
Оскільки сайт фестивалю атакували хакери, організатори звернулися до інших засобів масової інформації з проханням оприлюднити погодинну програму «Бандерштату». Радо виконуємо це прохання.
Цього року фестиваль відбудеться 7-8 серпня у селищі Рокині, що за 12 км від Луцька на території Музею історії сільського господарства.
Родзинкою цьогорічного фестивалю будуть гутірки з відомими громадсько-політичними діячами, журналістами та просто відомими людьми України. Серед них журналіст Вахтанг Кіпіані, народний депутат України Олесь Доній та лідер гурту «Тартак» Сашко Положинський.
Вхід на фестиваль вільний.

Програма фестивалю

Субота, 7 серпня
Виставка УПА – 10.00 – 18.00
Патріотичне татуювання – 11.00 – 18.00
Патріотичний боді-арт – 11.00 – 18.00
Ярмарок української етнічної продукції та ремесел – 11.00 – 20.00
Показові виступи та майстер-класи з бойового гопака – 12.00 – 16.00Змаги з рукопашу, силові ігри, лазертаг, пейнтбол 12.00 – 17.00
Польоти на дельтаплані – 12.00 – 20.00
Гутірка із заступником голови Світового конгресу українців Стефаном Романівим 14.00 – 15.00
Гутірка з відомим українським журналістом та громадським активістом Остапом Кривдиком на тему «Як створити опозиційну молодіжну спільноту» – 15.00 – 16.00
Гутірка з лідером гурту «Тартак» Сашком Положинським на тему «Сучасна музика в Україні: виклики та перспективи» – 16.00 – 17.00
Гутірка з відомою українською, незалежною, правою журналісткою Оленою Білозерською на тему «Проблеми правої журналістики при не-правому режимі» 17.00 – 18.00
Турнір кращого стрільця з пневматичної зброї – 15.00 – 17.00

Літературна сцена – 16.00 – 18.00
Володимир Вакуленко (Львів)
Ірина Новіцька (Дементьєва) (Львів)
Вікторія Литвак (Лесин кадуб, Луцьк)
Оксана Гундер (Лесин кадуб, Луцьк)
Еліна Форманюк (Лесин кадуб, Луцьк)
Марина Ковальчук (Лесин кадуб, Луцьк)
Марійка Марченкова (Лесин кадуб, Луцьк)
Лесик Панасюк (Житомир)
Оксана Гаджій (Житомир)
Юля Смаль (Луцьк)
Йосип Струцюк ( Луцьк)

Концертна програма – 18.00 – 01.00
Володимир Пастушок (Березне) 18.00 — 18.15
Кет (Київ) 18.15 — 18.30
«Власне Кажучи» (Львів) 18.30 – 19.00
«Широкий Лан» (Калуш) 19.00 – 19.30
«Спалені Вітрила» (Рівне) 19.30 – 20.00
«Серцевий Напад» (Луцьк-Чернівці) 20.00 -20.30
«Мій батько п’є» (Рівне) 20.30 – 21.00
«ЗЛАМ» (Київ) 21.00 – 21.30
«Етно XL» (Рівне) 21.30 – 22.20
СПЕЦІАЛЬНИЙ ГІСТЬ «Vinsent» (Білорусь) 22.20 – 23.00
«Тінь Сонця» (Київ) 23.00 – 00.30

Нічний сеанс повстанського кіно та фільмів про шкідливі звички від продакш-студії “Правда PRO» – 01.00 – 05.00
Нічна пісенна ватра – 01.00 – 05.00
Повстанський квест – 01.00 – 03.00

Неділя, 8 серпня
Патріотичний велопробіг Луцьк-Рокині 10.00 – 11.00
Виставка УПА – 10.00 – 18.00
Ярмарок української етнічної продукції та ремесел – 11.00 – 20.00
Патріотичне татуювання – 11.00 – 18.00
Патріотичний боді-арт – 11.00 – 18.00
Показові виступи та майстер-класи з бойового гопака – 12.00 – 16.00
Змаги з рукопашу, силові ігри, лазертаг, пейнтбол – 12.00 – 17.00
Польоти на дельтаплані – 12.00 – 20.00
Гутірка з народним депутатом України, керівником мистецького об’єднання «Остання барикада» Олесем Донієм на тему «Сучасна політична ситуація в Україні в контексті захисту українських національних інтересів» 13.00 – 14.00
Гутірка з Богданом Логвиненком, автором інтернет-проектів «Сумно» та «Виделка» на тему «Соціальні мережі, мистецтво і боротьба» – 14.00 – 15.00
Зустріч та спілкування з ветеранами УПА – 14.00 – 16.00
Презентація патріотичного журналу «Правий Поступ» 15.00 – 16.00
Турнір кращого стрільця з пневматичної зброї – 15.00 – 17.00Гутірка з відомим українським журналістом Вахтангом Кіпіані на тему «Становлення та розвиток націоналістичних організацій в Україні в кінці 80-х – на початку 90-х років ХХ ст.» — 16.00 – 17.00
Гутірка з отцем Юрієм Близнюком на тему духовності і сучасної молоді – 17.00 – 18.00

Літературна сцена – 16.00 – 18.00
Літературна гуртківка «Севама»
Ірина Загладько (Луцьк)
Олександр Шумілін (Луцьк)
Назар Незнаний (Львів)
Ігор Семенюк (Луцьк)
Ганна Луцюк (Лесин кадуб, Луцьк)
Олька Ляснюк (Лесин кадуб, Луцьк)
Концертна програма – 18.00 – 00.40
«Збіг Обставин» (Луцьк) 18.00 – 18.30
«Троя» (Київ) 18.30 – 19.00
«Палестина» (Рівне) 19.00 – 19.30
«Еффата» (Червоноград) 19.30 – 20.00
«Де Сенс» (Львів) 20.00 -20.30
«Фіолет» (Луцьк) 20.30 – 21.00
«King Size» (Луцьк) 21.00 – 21.30
«Безодня» (Хмельницький) 21.30 – 22.00
«Веремій» (Київ) 22.00 – 22.40
«Роллікс» (Херсон) 22.40 – 00.00

Нагородження переможців конкурсу серед луцьких школярів «Степан Бандера – герой України» — 19.00 (музична сцена)
Нічна пісенна ватра – 01.00 – 05.00

10% — то російський кворум

У Верховній раді України зареєстрований черговий законопроект, що має на меті фактичне встановлення двомовності у державі, — «Про регіональні мови та мови меншостей», автором якого став депутат ВР від ПР Вадим Колесніченко.
Загалом, тут нічого, на перший погляд, нового немає. Усе те ж посилання на Європейську хартію, за якою, коли б послухати регіоналів, російську мову варто було би дорахувати до списку таких, що зникають (принаймні – у нашій державі), аргументи про нібито порушення прав російськомовного населення тощо. Однак, законопроект передбачає, що мову потрібно визнавати регіональною, якщо нею користуються принаймні 10% населення регіону.
Отож, ця цифра все нам і пояснює. В Україні не знайдеться жодного регіону, де б 10% населення не володіли б і хоч час від часу не спілкувалися б російською мовою. Отож, саме російська мова у разі прийняття документу має бути визнаною регіональною на усій території держави. У тому, що це буде узаконена русифікація, можна навіть не сумніватися. Натомість інші мови, про які насправді йдеться у Європейській хартії, навряд чи матимуть достатньо носіїв, щоб їх набралося аж 10% від загального населення будь-якого регіону. Наприклад, у якій області живе 10% людей, що розмовляють болгарською, гагаузькою, німецькою тощо? Чи пропонувати їм регіональну мову в межах окремих сільрад? З великим скрипом статус регіональної мови для себе можуть отримати хіба що кримські татари, яких за даними останнього перепису на історичній батьківщині аж 12% від загального населення. Далі, наприклад, угорці можуть спробувати отримати статус регіональної для своєї рідної мови у межах Закарпаття, а Румуни – десь на Буковині. Але російська мова буде всюди!

Бойкот німецьких товарів

Бойкот німецьких товарівСправа Дем’янюка набуває нових обертів і схоже вилізе боком організаторам. Звинувачення продовжує торочити заяложені аргументи, що вже давно не тримаються купи і на яких прогорів свого часу ізраїльський суд. Німці підхопили стару фальшивку — аусвайс (посвідчення) охоронця концтабору Івана Дем’янюка, виготовлену в лабораторіях КГБ-ФСБ. Єдиним свідком і далі фігурує 93-літній єврей з Канади, що вже не в стані розпізнати фото свого рідного батька, зате «дуже добре» пам’ятає гаутмана Дем’янюка. Але тим, що реанімували справу Дем’янюка, це не важливо. Головне, що на суді у Мюнхені виступлять 40 євреїв — родичів загиблих у концтаборі Собібор, і весь світ жахатиметься від злочинів… українців!? Недарма міжнародні ЗМІ, що здебільшого контролюються сіоністами, постійно підкреслюють, що Дем’янюк українець, хоча вказування національності не характерно для західних мас-медіа.

Show must go on — вважають ті, що «замовили» Дем’янюка. Адже на його судовому процесі в Ізраїлі побувало бл. 800 тис.(!) осіб з 1986 по 1993рр. А тепер перебіг засідання в Мюнхені висвітлюватимуть сотні журналістів. Зокрема, перший день суду 30 листопада фільмувало понад 400 (!) телекомпаній світу.

Але в плани закулісних ляльководів справи Дем’янюка не входило отримати відсіч саме з українського боку, що з кожним днем наростає. Першою на захист Дем’янюка в Україні стала крайова організація Української республіканської партії у Львові, що у травні і вересні ц.р. провела пікетування почесного консульства ФРН. Ініціативу УРП підтримала Львівська обласна рада, що визнала своїм рішенням від 22 вересня справу Дем’янюка міжнародною змовою проти українців і України та звернулась до Президента, МЗС України, Світового Конгресу українців за підтримкою. Відкриття судового засідання ознамелувалось серією протестів в Києві. Члени КУНу, Української партії, УРП вимагали під німецьким посольством звільнення Дем’янюка. А представники автономних правих під вечір того ж дня закидали посольство димовими шашками і заблокували вихід з приміщення ланцюгом.

А 2 грудня на сесії Львівської обласної ради заст.голови УРП Р. Новоженець заявив, що справа Дем’янюка відновлена з метою політичного гешефту. Ізраїль вимагає у Німеччини нових фінансових компенсацій тепер для тих, що пережили Голокост, за моральні страждання , в обмін на публічне відмивання Німеччини від військових злочинів, переводячи відповідальність на українців. Водночас, Росія дає Німеччині дешевий природний газ, в обмін на дискредитацію Німеччиною України, допомагаючи псевдо-документами по Дем’янюку з архівів ФСБ. » Все це відбувається у той час, коли вулицями німецьких міст вільно шкандибають нацистські злочинці, адже Німеччина ще у 1968р. для своїх громадян оголосила амністію за злочини II світової війни і тепер полює за іноземцями, зокрема, українцями аби їх звинуватити у власних гріхах»- сказав республіканець.

На знак протесту проти судилища над немічним невинним (навіть Верховний суд Ізраїлю у 1993р. змушений був повністю виправдати Дем’янюка) українцем Новоженець закликав громадськість не користуватися послугами нотаріальної контори, яку за сумісництвом очолює почесний консул ФРН у Львові М. Дякович, і оголосив бойкот німецьким товарам — не купувати в Україні продукцію, вироблену в Німеччині.

Вочевидь, в Мюнхені почули ці заклики, перервали судове засідання 2 грудня і перенесли його на 21 грудня ц.р.

«Дух волі» і надалі відслідковуватиме події навколо справи Дем’янюка і закликає українців, зокрема, 21 грудня до нових акцій протесту. Нехай у німецьких нацистів земля горить під ногами! Свободу Івану Дем’янюку!